V Nizozemí to vře. Kvůli mešitě, která údajně podporuje radikály

20.05.2018 8:11

Ve třetím největším městě Nizozemí, v Haagu, se vede boj o mešitu. O mešitu As Soennah. Nizozemská média upozorňují, že duchovní působící v této mešitě omlouvají ženskou obřízku nebo teroristy bojující na území Sýrie. Existuje navíc podezření, že mešitu podporovala kontroverzní kuvajtská organizace RIHS. Ta financuje salafistické školy a mešity ve více než padesáti zemích.

V Nizozemí to vře. Kvůli mešitě, která údajně podporuje radikály
Foto: Jan Rychetský
Popisek: A vlajka Holandska pořád vlaje
reklama

Nizozemská tajná služba (AVID) podle nizozemských médií varuje před tím, co se děje v haagské mešitě As Soennah. O varování tajné služby informuje kupříkladu nizozemský server NOS.nl. Rada města Haagu se rozhodla pozastavit dotace proudící do této mešity. Ukazuje se, že v mešitě je obhajována ženská obřízka a odchod bojovníků do Sýrie, což je z hlediska nizozemských zájmů zcela nepřijatelné.

Od roku 2013 měla mešita na dotacích dostat 50 tisíc eur. V letech 2014 a 2015 do mešity přiteklo také 25 tisíc eur ze zahraničí. Peníze měla posílat kuvajtská organizace RIHS, která podporuje radikální salafismus, salafistické školy a mešity.

Představitelé mešity se ale brání, že nehlásají radikální myšlenky. Peníze ze zahraničí sice přišly, ale prý se tak stalo jen pod podmínkou, že zahraniční organizace nebudou v mešitě uplatňovat svůj vliv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

20:10 Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

„Pokud vycházím z vyjádření Pirátů z minulosti, tak riziko, že na území České republiky se bude pohy…