V ODS hledají předsedu. Skopečka přemlouvali, nechtěl

22.11.2025 18:36 | Monitoring
autor: Naďa Borská

Občanská demokratická strana se před lednovým volebním kongresem potýká s rostoucím napětím. Zatímco středočeská pobočka jednoznačně podporuje Martina Kupku jako kandidáta na předsednický post, kritici jako Radim Ivan obviňují vedení z elitářství a omezení demokratické debaty.

V ODS hledají předsedu. Skopečka přemlouvali, nechtěl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Skopeček

Středočeští občanští demokraté v sobotu na regionálním sněmu v Kutné Hoře nominovali jako kandidáta na šéfa ODS Martina Kupku, místopředsedu ODS a ministra dopravy v demisi. Kupka, který má podporu mnoha místních sdružení, tak upevnil svou pozici před lednovým kongresem, na němž bude o pozici lídra soutěžit s Radimem Ivanem a možná i s Martinem Kubou.

K budoucímu směřování ODS se Kupka vyjádřil: „Budeme opozicí ostrou.“ Strana má podle něj být plnokrevnou opozicí, která bude upozorňovat na chyby vlády. „Už teď se ukazuje, že jenom skládání vlády představuje spoustu problémů,“ soudí kandidát na předsedu ODS.

Stát by podle něj neměl zbytečně zasahovat do života lidí. „Chci ostře řezanou ODS, která ale bude schopná dobrými, praktickými řešeními pro běžné situace oslovit mnohem širší skupinu lidí,“ předestřel svou politickou vizi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Sudetoněmecký landsmanšaft

Co vím, tak ho podporujete. Vám nevadí, že usilují o prolomení Benešových dekretů? Jestli chtějí smíření, tak se ptám proč o to usilují? A zda je prolomení nebo vůbec jejich otevření něco, s čím byste souhlasil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

jistota je, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHraběHubert , 22.11.2025 19:07:43
že ať zvolí kohokoliv,bude to zase smrdět po fialkách....

|  11 |  0

Další články z rubriky

„Mučili, vraždili.“ A nestačí jim to. Křeček udeřil kvůli sjezdu sudeťáků

19:45 „Mučili, vraždili.“ A nestačí jim to. Křeček udeřil kvůli sjezdu sudeťáků

Bývalý dlouholetý politik, právník a nyní končící ombudsman Stanislav Křeček v textu pro Parlamentní…