V Plzni se dnes lidé rozloučí s padlým vojákem Patrikem Štěpánkem

17.08.2018 6:25

Pohřbem s vojenskými poctami se dnes rodina a veřejnost rozloučí v Plzni s Patrikem Štěpánkem, který se společně s dalšími dvěma českými vojáky stal obětí sebevražedného atentátníka v Afghánistánu. Jeho spolubojovníci už byli pohřbeni v úterý a ve čtvrtek. Smutečního obřadu se zúčastní náčelník generálního štábu Aleš Opata a ministr obrany Lubomír Metnar. Pohřební mše začne ve 13:00 v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni na Slovanech.

V Plzni se dnes lidé rozloučí s padlým vojákem Patrikem Štěpánkem
Foto: Armáda ČR
Popisek: Vojáci se v Afghánistánu loučili s padlými spolubojovníky

Při teroristickém útoku v Afghánistánu zemřeli kromě Štěpánka také Kamil Beneš a Martin Marcin. Všichni tři sloužili u mechanizovaného praporu v Táboře. Zahynuli při pěší hlídce nedaleko Bagrámu, když se v jejich blízkosti odpálil sebevražedný atentátník. Patrik Štěpánek z Mokroušů na Plzeňsku se jako čtyřiadvacetiletý stal nejmladší obětí atentátníka.

Poslední rozloučení s Martinem Marcinem se uskutečnilo v úterý v Chomutově. Kamil Beneš byl pohřben ve čtvrtek v Hluboké nad Vltavou. Prezident Miloš Zeman vojáky 28. října in memoriam vyznamená medailí Za hrdinství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…