V Polsku sepisují petici a formují se k blokádě průjezdu Putinových motorkářů

12.04.2015 20:20 | Zprávy
autor: čtk, mp

Putinovi „Noční vlci“, motorkářský klub, chtějí na oslavu sedmdesátého výročí konce druhé světové války dojet z Berlína do Moskvy. Pojedou přitom přes Polsko i Česko. A zatímco se v Polsku americký vojenský konvoj dočkal mohutného přivítání, Rusové prý narazí na nelibost a protesty. Poláci podepisují petici a přes sociální síť Facebook připravují akce.

V Polsku sepisují petici a formují se k blokádě průjezdu Putinových motorkářů
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

Ruský motorkářský klub „Noční vlci“, blízký ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, se koncem dubna chystá vyrazit na jízdu z Moskvy do Berlína. Chtějí tak oslavit 70. výročí od sovětského vítězství ve válce s nacistickým Německem. Polští odpůrci Putinovy politiky už na sociálních sítích slibují protesty proti „banditům z Ruska“ při průjezdu Polskem. Na protest proti průjezdu motorkářů Polskem se podepisuje i on-line petice.

Autoři petice se obracejí na polského ministra zahraničí Schetynu, jehož vyzývají k tomu, aby ruským motorkářům nebyl umožněn průjezd přes polské území dále do Česka, neboť nelze vyloučit, že se zapojovali i do okupace Krymu. Hlavní představitel gangu proto figuruje na seznamu osob nežádoucích v USA. Kdyby snad Polsko umožnilo průjezd motorkářů přes své území, nelze podle autorů petice vyloučit některé provokace ze strany projíždějících, které mohou být později zneužity v ruské propagandistické válce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…