V Praze jednají premiéři visegrádské skupiny, hostí je Nečas

22.06.2012 6:28 | Zprávy
autor: čtk, mp

V Praze se dnes sejdou premiéři ČR, Maďarska, Slovenska a Polska, tedy zemí visegrádské skupiny. Pokusí se koordinovat postoje před summitem EU, který má příští týden řešit mimo jiné potíže v eurozóně. Premiér Petr Nečas bude politiky hostit v Obecním domě.

V Praze jednají premiéři visegrádské skupiny, hostí je Nečas
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Premiér Petr Nečas se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

Některé státy eurozóny trápí problémy s veřejným zadlužením, nejhůř na tom je Řecko, kterému sedmadvacítka slíbila pomoc výměnou za reformy a šetření. Členské země v souvislosti s krizí v EU hovoří o možnosti vytvoření finanční a fiskální unie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

V Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země

Souhlasím s vámi v tom, v Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země. Ale nemyslíte, že je to vina vás všech politiků? Myslíte, že nás teď EU spasí a daným regionům pomůže? Tvrdíte, že funguje nějaký fond? Jestli to tak je, proč se situace nelepší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důvod jít na Letnou? U lidí neprošel, Milion chvilek narazil

19:46 Důvod jít na Letnou? U lidí neprošel, Milion chvilek narazil

Objevila se petice za odvolání Natálie Vachatové. Na sociálních sítích ji sdílela iniciativa Milion …