V Praze pobodali muslima. Měli holé lebky a nadávali mu kvůli víře, tvrdí jeho přítelkyně

31. 1. 2016 21:37

Podle informací serveru Lidovky.cz se pražská policie se zabývá případem napadení nožem, ke kterému mělo dojít v sobotu ráno v Praze. Obětí útoku se měl stát muž středního věku islámského vyznání, který pochází z Ruska. Útoku prý předcházelo několik výhrůžek jeho přítelkyni i nasprejování hákového kříže na jeho auto.

V Praze pobodali muslima. Měli holé lebky a nadávali mu kvůli víře, tvrdí jeho přítelkyně
Foto: supporters.cz
Popisek: Transparent urážející muslimy se objevil na fotbale v Jablonci

Jak server Lidovky.cz informoval, aktivistka vystupující s iniciálami E.Z., jejíž totožnost prý server zná, potvrdila, že byl její přítel, označený serverem jako I.T., napaden v sobotu ráno v Praze.

Podle výpovědi E. Z. si útočníci na muže počkali, když si šel zaběhat. Útok ale naštěstí neskončil tragicky, byť musel být napadený muž s bodným poraněním v oblasti břicha hospitalizován, nicméně už byl z nemocnice propuštěn. E. Z. dále uvedla, že útočníci byli dva, měli to být muži a oba prý byli holohlaví. Jak žena, která sama sebe označuje za aktivistku uvedla, útočníci prý měli dlouhý nůž, kterému se naštěstí I.T. dokázal částečně vyhnout.

„Mohu potvrdit, že pražská policie prověřuje okolnosti sobotního napadení jedenačtyřicetiletého muže ve Vršovicích. Muž skončil s bodným poraněním v nemocnici, ale s ohledem na skutečnost, že je vyšetřování v samém počátku, nemůžeme sdělit nic bližšího,“ řekla na dotaz serveru Lidovky.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová, která rovněž odmítla spekulovat o tom, co mohlo být motivem činu. Policie prý nicméně nyní vyhodnocuje kamerové záznamy, po nichž snad bude moudřejší.

Server iDnes, který je sestrou Lidovek, nicméně díky svému zdroji uvedl, že měli muži na napadeného I.T. při útoku křičet slova naznačující motiv náboženského vyznání muže.

Vinu nese uprchlická krize

Přítelkyně napadeného dále vypověděla, že prý útoku předcházelo několik událostí, protože jsou oba činní v oblasti pomáhání uprchlíkům, což jim údajně způsobilo mnoho výhrůžek. Minulý týden měli například poškozenému neznámí útočníci nastříkat na auto hákový kříž a další dva muži se jej pak údajně pokusili vyhledat v jedné z pražských modliteben. „V pomoci uprchlíkům jsme známé persony a chodí výhrůžky nám oběma. A muslimové tady se bojí jakékoliv veřejné pozornosti, bojí se, že naštvou většinu,“ řekla Lidovkám E.Z. 

Lidovky.cz dále připomínají, že po posledním sčítání lidu žije v České republice téměř 1500 muslimů, přičemž reálně jich je asi desetinásobně více. V posledních měsících nicméně roste vůči muslimské komunitě napětí, za kterým stojí především uprchlická krize a s ní související strach veřejnosti. Podle některých průzkumů je pak minimálně šedesát procent Čechů proti přijímání uprchlíků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špičková analýza (ne)objektivity a (ne)vyváženosti ČT a ČRo v období krajských a senátních voleb 2016 skončila v koši velké Rady. Zveřejňujeme ji celou

17:53 Špičková analýza (ne)objektivity a (ne)vyváženosti ČT a ČRo v období krajských a senátních voleb 2016 skončila v koši velké Rady. Zveřejňujeme ji celou

KOMENTÁŘ Rada pro rozhlasové a televizí vysílání si za přibližně půl milionu objednala analýzu, aby …