V Praze se dnes sejdou premiéři zemí Visegrádu s prezidentkou Jižní Koreje

03.12.2015 6:14

Politickému dění v Česku dnes bude dominovat odpolední summit zemí visegrádské čtyřky a následující setkání premiérů V4 s prezidentkou Jižní Koreje. Pětice zemí se na něm chce bavit především o obchodní spolupráci. Již dopoledne se s jihokorejskou hlavou státu Pak Kun-hje setká český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

V Praze se dnes sejdou premiéři zemí Visegrádu s prezidentkou Jižní Koreje
Foto: wikimedia.org
Popisek: Jihokorejský Soul

Představitelé zemí Visegrádu se sejdou ve 13:30 v Černínském paláci, aby debatovali o migraci, boji proti terorismu, ale i požadavcích Velké Británie na reformu Evropské unie nebo energetické unii. O zhruba dvě hodiny později začne summit premiérů V4 a jihokorejské prezidentky, která je v Česku na čtyřdenní návštěvě.

Na okraj summitu se Sobotka setká také s novou polskou premiérkou Beatou Szydlovou. Budou jednat mimo jiné o spolupráci obou zemí v obranné a bezpečnostní oblasti nebo koordinaci navazujících předsednictví ČR a Polska ve visegrádském uskupení.

Jihokorejská hlava státu se už ve středu setkala s českým prezidentem Milošem Zemanem. Za přítomnosti obou bylo podepsáno několik memorand, která mají usnadnit spolupráci ve vědě, kultuře, zdravotnictví a průmyslu.

Společnosti z Jižní Koreje, kterou letos Sobotka navštívil, do Česka podle CzechInvestu zatím v 29 projektech investovaly přes 76 miliard korun, díky kterým podle agentury vzniklo či do budoucna vznikne téměř 12.000 nových pracovních míst. Korea je tak co do objemu financí třetím největším zahraničním investorem v Česku po Německu a Japonsku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…