V Přerově se stále řeší případ korupce. Žalobkyně je proti

02.09.2013 22:31

V Přerově se stále řeší případ, do kterého je zapleten primátor města Jiří Lajtoch. Podle jedné strany mělo jít o korupci a obcházení zákona o veřejných zakázkách. Druhá strana to však i nadále odmítá.

V Přerově se stále řeší případ korupce. Žalobkyně je proti
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Olomoucká státní zástupkyně Marie Kodytková už třikrát zastavila trestní stíhání přerovského primátora Jiřího Lajtocha a jeho pěti kolegů. „Já nemám naprosto žádné pochybnosti,“ zopakovala v pořadu Reportéři ČT. Podle ní totiž v tomto případu nejde hovořit o žádné trestné činnosti.

Nejvyšší státní zastupitelství má však jiný názor, proto případ také stále vrací na stůl. Podle Jaroslava Ibeheje z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality totiž existují důkazy, které jim nedovolují postupovat jinak.

Jak totiž ČT upozorňuje, existuje spojení mezi radními města a společností Přerovská stavební. Ta na dvou stavbách měla vícepráce, na něž však nebylo vypsáno výběrové řízení. Zástupci města se to pak údajně snažili zakrýt.

„Máme za to, že skutečně docházelo k obcházení a překračování zákona o zadávání veřejných zakázek,“ míní Roman Hájek z Nejvyššího státního zastupitelství. Uvědomuje si však, jak takové „přetahování“ může působit na veřejnost. „Já si myslím, že to může vyvolávat pochybnosti o kvalitě postupu orgánů činných v trestním řízení,“ dodal v pořadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

7:47 Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

V lednu se ČT pochlubila novým osmidílným detektivním seriálem s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. D…