V Rakousku vznikla petice na Putinovu podporu

20.09.2014 20:57 | Zprávy

Petice na podporu ruského prezidenta Vladimira Putina vznikla v Rakousku. Dosud ji podepsalo více než 39 tisíc lidí z celého světa. V úvodu se petice Putinovi omlouvá za chování západních vlád v čele s USA, které podle autorů petice chtějí vyprovokovat válku s Ruskem.

V Rakousku vznikla petice na Putinovu podporu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimir Putin alegoricky s protiletadlovým systémem

Ruský prezident podle petice dokázal tváří v tvář „nekonečnému proudu lží a provokací“ uchránit Rusko před vtažením do jaderné války.

Popis událostí kolem války na Ukrajině prý západní média pokroutila tak, že Putin je vykreslen jako agresor, i když skutečnost je prý jiná. Zločinů proti občanům Novoruska, jak Rusko označuje oblasti separatistických oblastí v okolí Luhanska a Doněcka, se prý dopustily neonacistické gangy, které dostávají politickou a finanční podporu od západních vlád.

V Česku vytvořili naopak protiputinovskou petici Michael Kocáb, novinář Jan Urban a exministr životního prostředí Martin Bursík. V petici odmítají problematizování protiruských sankcí a distancují se od slov prezidenta Miloše Zemana, který zpochybnil přítomnost ruských vojenských sil na Ukrajině slovy: „Beru vážně prohlášení ministra zahraničí Sergeje Lavrova, že tam žádní ruští vojáci nejsou.” Tuto protiputinovskou petici dosud podepsalo na devět stovek lidí.

  • Petici najdete ZDE

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

MUDr. Milan Brázdil byl položen dotaz

Podle mě dezinformujete vy, když tvrdíte, co tvrdíte

Dobrý den, pane Brázdile, obracím se na vás zde, protože mi to přijde důvěryhodnější, i když mi zřejmě neodpovíte, snad si to aspoň přečtete. Jestli vás zajímá, co si myslím o korespondenční volbě tak vám řeknu, že je mi to úplně jedno, spíš mě štve, že vy poslanci (koalice i opozice) řešíte právě t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řev na Primě. Schmarczovi, blízkému ODS, vypnuli mikrofon a nakonec zmizel

8:35 Řev na Primě. Schmarczovi, blízkému ODS, vypnuli mikrofon a nakonec zmizel

Vy říkáte mladým klukům, policistům, že to na Filozofické fakultě pos*ali? Taháte do toho politiku! …