V Rakousku vznikla petice na Putinovu podporu

20.09.2014 20:57

Petice na podporu ruského prezidenta Vladimira Putina vznikla v Rakousku. Dosud ji podepsalo více než 39 tisíc lidí z celého světa. V úvodu se petice Putinovi omlouvá za chování západních vlád v čele s USA, které podle autorů petice chtějí vyprovokovat válku s Ruskem.

V Rakousku vznikla petice na Putinovu podporu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimir Putin alegoricky s protiletadlovým systémem

Ruský prezident podle petice dokázal tváří v tvář „nekonečnému proudu lží a provokací“ uchránit Rusko před vtažením do jaderné války.

Popis událostí kolem války na Ukrajině prý západní média pokroutila tak, že Putin je vykreslen jako agresor, i když skutečnost je prý jiná. Zločinů proti občanům Novoruska, jak Rusko označuje oblasti separatistických oblastí v okolí Luhanska a Doněcka, se prý dopustily neonacistické gangy, které dostávají politickou a finanční podporu od západních vlád.

V Česku vytvořili naopak protiputinovskou petici Michael Kocáb, novinář Jan Urban a exministr životního prostředí Martin Bursík. V petici odmítají problematizování protiruských sankcí a distancují se od slov prezidenta Miloše Zemana, který zpochybnil přítomnost ruských vojenských sil na Ukrajině slovy: „Beru vážně prohlášení ministra zahraničí Sergeje Lavrova, že tam žádní ruští vojáci nejsou.” Tuto protiputinovskou petici dosud podepsalo na devět stovek lidí.

  • Petici najdete ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mír, zakázané slovo.“ Vučić zmrazil Evropu. Pak se přidal Zeman

13:51 „Mír, zakázané slovo.“ Vučić zmrazil Evropu. Pak se přidal Zeman

Prezident Miloš Zeman se dnes setkal v Bělehradě se svým srbským protějškem Aleksandarem Vučičem. Př…