V Rathově kauze přituhuje. Objevil se samopal a náboje

16.05.2012 15:49

Vyšetřovatelé korupční kauzy poslance a hejtmana Davida Ratha ČSSD) podle všeho dosud potřebovali především přístroje na rychlé počítání peněz. Na scéně se však objevují i náboje a palná zbraň, konkrétně samopal vzor 58 a to v domě ředitelky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové.

V Rathově kauze přituhuje. Objevil se samopal a náboje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelec ze samopalu

Fotoreportérům serveru Lidovky.cz se podařilo zachytit na fotografiích zvláštně působící důkazy v korupční kauze poslance a hejtmana Davida Ratha. Z jednoho z domů kriminalisté vynášeli pytle s důkazy s nápisy náboje a samopal.

Policisté mlčí

„Z vilky v Rudné, která patří šéfce kladenské nemocnice, si policie odnášela i několik tajemných papírových pytlů, ve kterých byly důkazy související s korupční kauzou. Na jednom z pytlů je zřetelný nápis "stopa č. 23 náboje", druhý z pytlů má podlouhlý tvar a nese nápis "Samopal vz. 58", píše server. Bližší informace se však reportérům nepodařilo získat. Policie mlčí.

Nabízí se však otázka, zda se nakonec Rathovi nepodaří obvinění z korupce uniknout. Policisté ho sice chytili s miliony uloženými v krabici, ale ty nelze použít jako přímý důkaz v korupční kauze. Poslanec může tvrdit, jak ostatně činí, že nevěděl, co v krabici je. Podle vlastních slov Rath předpokládal, že nese víno.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Datová schránka- dotaz

Dobrý den, nevíte proč já, 77letý důchodce (nepodnikám, nejsem občanský aktivista, pouze jsem povinně ze zákona v tzv. "podivném" SVJé) jsem se z draze zaslané doručenky dověděl, že mi zřídili Dat. schránku- důvod, žeby svého času nový OP ????. Pokud jsem pochopil z jiných "povídání", bude mi aktivo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

14:10 „Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

Slova bývalého moderního pětibojaře a olympijského vítěze Davida Svobody o tom, že Rusko možná není …