V Rusku prudce roste úmrtnost

11.06.2015 11:08 | Zprávy

Špatné zprávy mají pro Rusko tamní demografové. Z jejich statistik vychází, že úmrtnost v Rusku prudce roste. Jen za první letošní čtvrtletí se zvýšila oproti stejnému loňskému období o 3,7 procenta. Premiér Dmitrij Medveděv chce podle zprávy agentury TASS vypracovat komplexní celostátní program, díky němuž by situaci bylo možné do roku 2018 napravit. Ruské oblasti a republiky mají situaci monitorovat a do centra mají zasílat pravidelné zprávy.

V Rusku prudce roste úmrtnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace na podporu Ruska a proti válce na Ukrajině

Podle ruských demografů může být příčinou nenadálého růstu úmrtnosti stárnutí ruské populace. Hlavním důvodem ale zřejmě jsou problémy ve zdravotnictví a neřešená tíživá sociální situace některých regionů. V řadě oblastí, zejména na jihu a východě Sibiře a na severním Kavkazu, se navíc snižuje porodnost. Klesá i počet žen v plodném věku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Jan Lipavský byl položen dotaz

CO VY NA TO, pane ministře?

„Celý Černín čeká, až se Lipavský sbalí.“ Z diplomatických kruhů hřmí 28.08.2025 4:44 | Komentář Čeští diplomaté s nadějí čekají na odchod Jana Lipavského z Ministerstva zahraničních věcí. Alespoň jejich část. Mnozí z nich se o své výtky s činy svého ministra podělili a popsali jeho slabiny.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Fiala jen těsně utekl z lopaty Miroslavu Sládkovi

12:51 Petr Fiala jen těsně utekl z lopaty Miroslavu Sládkovi

Pomyslnému hrobníkovi z lopaty možná utekl premiér Petr Fiala. Jen málo scházelo k tomu, aby při vol…