V Ústavu pro studium totality se bude propouštět. Skončí skoro pětina lidí

24.10.2014 17:30 | Zprávy
autor: dkr, čtk

V Ústavu pro studium totalitních režimů se bude propouštět. Změny se mají týkat především odboru digitalizace, jedno z jeho oddělení má zcela zaniknout. Příští rok v březnu tak v ústavu skončí zhruba dvacítka zaměstnanců, což je téměř pětina ze současného počtu pracovníků. Vyplývá to z dopisu, který v pondělí poslal odborovým organizacím nový ředitel ústavu Zdeněk Hazdra a který má ČTK k dispozici. O propouštění je informoval v rámci plánovaného nového organizačního řádu. Zeštíhlit se má také řízení ústavu.

V Ústavu pro studium totality se bude propouštět. Skončí skoro pětina lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ústav pro studium totalitních režimů

Podle mluvčího ÚSTRu Pavla Ryjáčka se vedení ve středu 29. října sejde se čtyřmi odborovými organizacemi, které v ústavu působí. Poslední den v říjnu se má konat setkání se zaměstnanci a 12. listopadu má o změně organizačního řádu a propouštění jednat i rada ústavu.

Některé odbory ÚSTR s propuštěním nesouhlasí. Místopředseda Nezávislé odborové organizace ÚSTR Miroslav Vodrážka ČTK řekl, že se bude propouštět i přesto, že má ústav o téměř deset milionů korun vyšší rozpočet. Změny jsou prý jen pokračující čistkou, která začala loni.

Připomněl, že v polovině září byl už odvolán ředitel digitalizačního odboru Peter Rendek. „Je to destruktivní činnost, která má nejen personální, ale i systémový a potažmo politický charakter," míní Vodrážka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…