V Ústí se sešlo sto lidí na protest proti Zemanovi. Červené karty měli s sebou

27.11.2014 18:38

Asi sto lidí dnes v centru Ústí nad Labem demonstrovalo svou nespokojenost s některými výroky a postoji prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu by měla odstoupit, řekl na shromáždění jeho pořadatel Tomáš Stránský. Účast na akci byla výrazně nižší, než jaká byla avizována na sociální síti Facebook, přes kterou se účastníci svolávali.

V Ústí se sešlo sto lidí na protest proti Zemanovi. Červené karty měli s sebou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protestující proti Miloši Zemanovi

„Marně jsem několik dní hledal slova, kterými bych vystihl úpadek státu. Není přeci možné, aby se nejvyšší ústavní činitel takto choval. Zprávy z Hradu vnímám jako bulvár a každý den se bojím, co se zas stane. Pan Zeman je vulgární, netolerantní a rozděluje naši společnost,“ řekl Stránský. Po jeho projevu zvedli demonstranti symbolické červené karty.

Organizátoři kritizovali hlavu státu za veřejné vulgární vyjadřování, ale i za jeho postoje a výroky související se zahraniční politikou. Například v Číně Zeman mluvil o tom, že Česko uznává vládu Číny v Tibetu. Také prohlásil, že se Česko může v Číně učit jak stabilizovat společnost.

Při podobné akci se 17. listopadu na pražské Národní třídě sešly tisíce lidí. V Brně tentýž den vystavilo červenou kartu prezidentovi asi 500 lidí.

Na dnešní akci v Ústí nad Labem dohlíželi policisté i strážníci. Podle zástupce ředitele městské policie Jana Novotného žádné narušení veřejného pořádku nezaznamenali.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…