V čem jsou běloši lepší? Kradou a lžou! Č*ráci! VIDEO, které skončilo ostudou

22.11.2020 14:11

Na internetu už pár dní koluje video, ve kterém se stovky Afroameričanů zeptali, co si myslí o lidech bílé pleti. A moc pozitivní to nebylo. Bílí lidé prý kradou a stavějí se rádi do role obětí. Jsme prý často vystrašení a prý rádi předstíráme. A co to vyvolalo?

V čem jsou běloši lepší? Kradou a lžou! Č*ráci! VIDEO, které skončilo ostudou
Foto: Repro YouTube
Popisek: „V čem jsou běloši lepší?" Screenshot z videa z dílny YouTube kanálu Cut
reklama

Anketa

Kdo byl lepší ministr zdravotnictví?

hlasovalo: 11673 lidí
Hlavní otázka byla, v čem jsou bílí lidé nadřazeni Afroameričanům. Pořadatelům dotazníku se dostalo vskutku zajímavých odpovědí. První odpovídající řekla, že podle televize jsou bílí lidé nadřazení ve všem: „Bílý chlap umí létat, bílá ženská zase umí karate a může sejmout 15 lidí najednou.“

Podle dalších respondentů běloši hlavně mluví o svých domácích mazlíčcích a všude je s sebou nosí. Další vtipnou odpovědí například bylo, že umí vyrábět cereálie nebo používají majonézu v mnoha kuchařských receptech

Pak se pomalu začalo přecházet k politice. Podle jednoho muže jsou bílí lidé dobří v tom, jak se dokážou bavit. „Je to funkce bílé nadřazenosti, protože nemají tolik stresu, jako máme my,“ prohlásil Afroameričan. Podle dalších jsou běloši „nadřazeni“ ve vystrašenosti, předstírání a ignoranci. Bílí lidé se také, podle černochů, prý rádi staví do role oběti.

Jedna mladší dáma prohlásila: „Jsou nadřazení v tom, jací to jsou č*ráci.“ Bílí také údajně rádi utiskují ostatní a přesvědčují černochy, že na nich vlastně nezáleží. „Lžou, kradou a podvádějí“ prohlásila jiná žena. Další respondentka odpověděla trochu důmyslněji: „Říkají, že historii píší vítězové, ale vítěz může být nahrazen slovem kolonizátor.“

Často pak také na adresu bělochů zaznívala slova, jako dobyvačnost, imperialismus, kolonialismus. „V tom jsou asi opravdu lepší než my a kdokoliv jiný,“ odvětila další odpovídající. Dále jsou údajně bílí dobří v násilí, v genocidě a v loupení cizích životů.

Video na stránce YouTube zaznamenalo velký úspěch ve sledovanosti. Za pár dní ho vidělo téměř půl milionu lidí. Spousta jich ale s obsahem videa očividně nesouhlasila. Zarážející je třeba počet negativních dislajků, který se vyšplhal až na 80 tisíc, zatímco pozitivních hodnocení bylo jen kolem 7 tisíc.

Uživatelé v komentářích také moc spokojení nebyli. „Představte si, co by se dělo,  kdyby se role obrátily a běloši by takhle ve videu útočili na černochy po dobu pěti minut.“ napsal Dylan Lino.

„Tihle lidé se dožadují jednoty, ale mluví takhle. Patetické.“ usoudil jiný pisatel.

Další připsal: „Titulek videa je špatně, mělo by tam být napsáno ‚Zeptali jsme se 100 aktivistů z Black Lives Matter, proč nenávidí bělochy‘.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…