V hradeckém kraji podpisem stvrdí koalici, jinde se bude jednat

12.10.2016 6:21

Duhová koalice pěti stran v Královéhradeckém kraji, jejíž součástí není vítěz krajských voleb ANO, dnes podepíše memorandum o spolupráci. V dalších krajích budou pokračovat povolební jednání. V Jihočeském kraji se setkají zástupci vítězné ČSSD a ANO, v Praze byl na schůzku zástupců ANO, Starostů a nezávislých (STAN) a TOP 09 o možné budoucí středočeské koalici pozván i lídr ODS. Na jihu Moravy se trojbloku vytvořenému vítězným hnutím ANO nabízí spolupráce s lidovci nebo ČSSD.

V hradeckém kraji podpisem stvrdí koalici, jinde se bude jednat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Znělka Nepostávat, nekoukat, makat na sněmu TOP 09 v Hradci Králové
reklama

V Královéhradeckém kraji se na většinové krajské koalici s 24 mandáty ze 45 dohodli zástupci ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09. Vítězné ANO se 13 zastupiteli se pokoušelo vývoj zvrátit, míří ale do opozice.

V Karlovarském kraji vítěz voleb ANO plánuje další úvodní schůzky se stranami, které se dostaly do krajského zastupitelstva. V Liberci pokračují vyjednávání vítězných Starostů pro Liberecký kraj o vytvoření čtyřkoalice s druhým ANO, ČSSD a ODS. O podobě budoucí krajské vlády budou diskutovat zástupci ANO, ČSSD a ODS v Olomouckém kraji.

Koalice je vedle Královéhradeckého kraje, kde bude mít hejtmana ČSSD, a Olomouckého kraje s hejtmanem za ANO domluvena ještě v dalších třech krajích. V Pardubickém a Plzeňském místo hejtmana ve vyjednáváních získala ČSSD, ačkoli také zde volby vyhrálo ANO. V Moravskoslezském kraji vítězné ANO domluvilo koalici s lidovci a ODS a funkci hejtmana získalo pro svého volebního lídra.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…