V každém bytě kamera. O tom hovoří Miroslav Kalousek

16.12.2015 6:47

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek bojuje proti zákonu o elektronické evidenci tržeb. Nelíbí se mu totiž, že vláda chce svobodné lidi dostat pod stoprocentní kontrolu. „Kontrolní hlášení kompletně odkryje obchodní partnery finanční správě, která není nepropustná,“ uvedl Kalousek pro deník Právo.

V každém bytě kamera. O tom hovoří Miroslav Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

„Každý, kdo si vybudoval své know-how, své obchodní tajemství, o něj přijde. Jste živnostník, máte své odběratele, dodavatele. To tvoří vaše obchodní tajemství, které vám poskytuje konkurenční výhodu. Podle zákona o kontrolních hlášeních musíte své obchodní partnery kompletně odkrýt,“ poznamenává Kalousek s tím, že neuvěřitelné zcela jistě je i to, že finanční správa spadá navíc pod resort, jejž vede člověk s apetitem k nepřátelskému přebírání firem. Myslím tím ministra financí Andreje Babiše (ANO). 

„Po kontrolních hlášeních čekám už jen požadavek na kamery v bytech, které by každého sledovaly čtyřiadvacet hodin denně,“ říká Kalousek. „V okamžiku, kdy otevřete Pandořinu skříňku omezování lidské svobody a snahy mít každého pod kontrolou či mít v každém bytě kameru, abyste věděl, co dělá, tak připravujete konkrétní kroky k tomu, aby svoboda u nás zmizela,“ doplňuje.

Kalouskovi také vadí, že podnikatelé by měli šibeniční lhůty a likvidační sankce, stát by však za nedodržení povinnosti sankcionován nebyl. Podle něj jde o skutečnou šikanu státní oligarchické moci, která přispívá k tomu, o co tahle vláda usiluje. „Mít všechny pod absolutní kontrolou, aby věděli, co kdo dělá,“ dodal.

A přitom podle Kalouska ke zvýšení efektivnosti výběru daní stačí větší svoboda a zodpovědnost. „To byla filozofie jednotného inkasního místa, které jsme navrhovali. To je babišismu cizí, protože lidé na něm nejsou závislí, a proto byl zákon zrušen. Jednoduchost, přehlednost a svobodu nepotřebuje. On potřebuje složitost a kontrolu nad každým,“ uzavřel s tím, že Babiš nechce lepší výběr daní, ale socialistickou mašinu na peníze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Halík šíří nenávist. A za komunistů se měl dobře, udeřil po show Moravce jeden z nejslavnějších Čechů současnosti

7:10 Tomáš Halík šíří nenávist. A za komunistů se měl dobře, udeřil po show Moravce jeden z nejslavnějších Čechů současnosti

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se vůbec neměl stát místopředsedou Sně…