V naší zemi už není bezpečno. V Německu byl zveřejněn třaskavý dopis

02.03.2016 12:45

Značnou pozornost čtenářů vzbudil osobně laděný dopis německé novinářky Lisy Grüner, který byl publikován v prestižním deníku The Huffington Post. Grüner se v textu omlouvá své malé dceři, že ji již bohužel nemůže pouštět samotnou ven, do obchodu či na koupaliště. Kvůli uprchlíkům.

V naší zemi už není bezpečno. V Německu byl zveřejněn třaskavý dopis
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci na cestě k tunelu pod kanálem La Manche

Grüner sice ve svém dopise adresovaném dceři ani jednou nezmiňuje slovo „muslim“ nebo „uprchlík“, ale z jejího textu je zřejmé, že naráží na zhoršenou bezpečnostní situaci v Německu v důsledku přistěhovalecké politiky kancléřky Angely Merkelové. „Moje drahá dcero, je mi moc líto, že tě musím připravit o svobodu, kterou jsi si tak těžce vybojovala. Konečně jsi mohla začít chodit sama do školy. Zvládala jsi to výborně a vždy jsi tam dorazila včas. Nyní se už bohužel neodvážím tě tam ještě pouštět samotnou,“ konstatuje Grüner v úvodu svého dopisu.

Německá novinářka dále píše o mnoha případech obtěžování žen a dívek na ulici. „Přímo v našem okolí se stalo terčem násilí a obtěžování pět žen. Některé z nich dokonce za bílého dne,“ odhaluje novinářka smutnou pravdu, kterou německá média a policii často zamlčují. „Když jsem tě poprvé pustila samotnou nakupovat, sledovala jsem tě z balkonu. Ulevilo se mi, až když jsi zazvonila na zvonek u dveří a přišla i se svým prvním nákupem domů. Opravdu mě mrzí, že tě musím o tuto čerstvě nabytou svobodu připravit,“ píše Grüner.

Celý text v němčině najdete ZDE

Jako jeden z důvodů svých obav uvádí matka malé dcery existenci uprchlické ubytovny ve vedlejší ulici, kde policie našla velké množství drog. Dále lituje, že musí své dceři odepřít také návštěvy plaveckého bazénu. „Zvládla jsi plavecký kurz na jedničku, miluješ vodu a plaveš náramně. Nemohu tě tam už ale pustit, protože hned ve třech bazénech v okolí našeho bydliště už byly dívky tvého věku obtěžovány. Nemohu tě ani nechat hrát si na velkém hřišti, kam jsi byla zvyklá chodit od malička. Chtěla bych ti dopřát víc volnosti. O to více mi je líto, že už v naší zemi není bezpečno.“

„Nejen kvůli článkům v novinách, kde se denně píše o případech obtěžování, loupeže a násilí. Ale především ze zkušeností mých známých, z nichž se někteří stali na ulici oběťmi výše zmíněných zločinů. Je mi moc líto, že se tvůj svět za poslední rok tak moc změnil,“ uzavírá německá novinářka svůj text.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepřizpůsobení.cz. V Mostě právě vznikl projekt, který se nemusí líbit ombudsmance a obhájcům Romů

5:15 Nepřizpůsobení.cz. V Mostě právě vznikl projekt, který se nemusí líbit ombudsmance a obhájcům Romů

Dva Mostečané založili portál, který má bojovat proti „nepřizpůsobeným“. Lidé jim radí, ať s příživn…