V politice je málo žen, mohou za to i domácí práce, míní Kuchtová

21.09.2013 14:18

Jako v dřívějších volbách se i v těchto parlamentních objevilo na kandidátkách mnohem méně žen než mužů. Jedněmi z nich jsou šéfka bloku Hlavu vzhůru! Jana Bobošíková a místopředsedkyně Strany zelených Dana Kuchtová. O tématu žen v politice diskutovaly na TV Barrandov.

V politice je málo žen, mohou za to i domácí práce, míní Kuchtová
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Poslankyně Parlamentu ČR
reklama

"Naprostá většina domácích prací připadá na ženy. Ženy mají neustále jednu a druhou směnu. Možná existuje skupina mužů, která pomáhá. Ale je to tak, že pokud chce žena do politiky, musí mít podporu svého manžela a rodiny. Kdybych já neměla podporu sestry, tak bych v politice nemohla být," uvedla Dana Kuchtová.

Podle ní by se podmínky žen a mužů v politice měly zrovnoprávnit, nejsou totiž stejné pro obě pohlaví. To však Jana Bobošíková odmítá. „Vytvářet zázemí uměle? S tím já nesouhlasím. Pak si myslím, že člověk nedává té společnosti sebe celého,“ vysvětlovala v televizním pořadu.

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

„Respektuji přirozené rozdělení mužských a ženských rolí, nechci po svém manželovi, aby doma myl nádobí," dodala Bobošíková. Podle ní ženy už dlouhou dobu mají stejná občanská práva jako muži, jen jich musí umět využít. "Pokud chtějí, tak se mohou angažovat," míní.

V pořadu však obě kandidátky našly spor i v mezích jejich stranických programů. Strana zelených totiž chce prosadit, aby homosexuální páry mohly adoptovat děti. V tom však Bobošíková s Kuchtovou nesouhlasí. "Jsem pro, aby děti adoptovaly páry - muž, žena, nebo zodpovědný jedinec," uvedla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…