V politice se může začít mluvit o další bezpečnostní agentuře

27.06.2010 12:40

Kandidátka na místopředsedkyni ČSSD Hana Nováčková bude zřejmě po Vítu Bártovi z Věcí veřejných, dalším vlastníkem velké bezpečností agentury, který vstoupí do vysoké politiky.

V politice se může začít mluvit o další bezpečnostní agentuře

Nováčková je majitelkou ostravského uskupení bezpečnostních agentur IPO a na funkci předsedkyně ČSSD ji navrhlo hnutí Sociálně demokratické ženy, připomněl server týden.cz. 

"Po několika neúspěšných pokusech o volbu nové místopředsedkyně zůstává tato pozice neobsazena. Tento stav je s ohledem na to, že sociální demokracie jako jeden ze základních principů ctí rovnost příležitostí a genderovou vyváženost, neudržitelný," napsala v oficiálním prohlášení předsedkyně Sociálně demokratických žen Jindřiška Maršová.

Podle papírových předpokladů by Nováčková měla mít svou cestu k vysoké funkci poměrně bezproblémovou. Stanovy ČSSD totiž určují, že ve vedení strany má být alespoň jedna žena. Lidový dům plánuje volbu místopředsedkyně na některém z následujících zasedání Ústředního výkonného výboru.

Bárta prodal ABL, aby se vyhnul střetu zájmů

Podle serveru týden.cz nemá prý Nováčková s Vítem Bártou z Věcí veřejných společné pouze to, že vlastní bezpečnostní agenturu - ale i to, že její agentura IPO čelí kritice kvůli angažování své firmy ve veřejných zakázkách.  

Poslanec a vyjednavač o vládě za VV Bárta na začátku týdne oznámil, že už není spoluvlastníkem zmiňované bezpečnostní agentury ABL. Svůj podíl prodal bratrovi. (čtěte ZDE)

Bezpečnostní agentura IPO se v tomto směru zdatně pustila do zakázek právě na severu Moravy, kde její majitelka pracuje v zastupitelstvu. Po celou dobu působení Nováčkové v krajském zastupitelstvu má agentura IPO na starosti například hlídání Krajského úřadu.

Ve výčtu významných zakázek figuruje i Finanční úřad Ostrava III., Okresní správa sociálního zabezpečení v Karviné i celý tamní úřad. Dalšími významnými zákazníky jsou i Technické služby Havířov, nebo úřad práce v Ostravě.

"Jsem v oboru bezpečnostních agentur dvacet let a patříme mezi největší firmy v oboru. O žádný střet zájmů ale nejde. Například zakázku na hlídání krajského úřadu jsme vysoutěžili na základě nejlepší ceny ještě v době vládnutí ODS a pana Tošenovského," odmítá pochyby o propojení politiky a svého podnikání osmapadesátiletá politička.

V současné době firmy možné budoucí místopředsedkyně ČSSD zaměstnávají na osm set lidí a mají obrat okolo 200 milionů korun.

Jsem pro dialog s podnikateli

Nováčková ovšem neskrývá, že právě spolupráce s podnikateli byla v ČSSD zatím dost opomíjenou záležitostí.

"Během celé kampaně jsem měla pocit, že si odrazujeme podnikatele. To se musí změnit. Rozumím tomu, že se nedají snižovat daně, ale jde o to se středně velkými podnikateli navázat dialog. To bych si chtěla vzít za své," řekla Nováčková.


Čtěte také:

 
Foto: cssd.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manipulace jak prase? Kauza Feri: Nová svědectví

7:54 Manipulace jak prase? Kauza Feri: Nová svědectví

Kauza Feri dostává nové obrysy. Vladimír Hromádko starší vypovídal jak pro televizi Prima, tak pro S…