V pražském dopravním podniku je něco shnilého. Ozval se nám pirátský člen dozorčí rady

23.01.2019 15:46 | Zprávy

ParlamentníListy.cz vydaly ve středu materiál, který upozornil na řadu pochybení, jich se během svého angažmá v pražském DP dopustil tehdejší zaměstnanec Filip Tulák. Také proto byl v dubnu 2018 propuštěn. Jenomže nyní se opět vrátil, ačkoli byli Piráti i s primátorem Hřibem jednohlasně proti.

V pražském dopravním podniku je něco shnilého. Ozval se nám pirátský člen dozorčí rady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

„V článku uvádíte, že: „Světe, div se, Piráti jej na lukrativní post znovu posadili a Tulák je v současnosti dokonce členem představenstva.“ Toto tvrzení je zcela nepravdivé," napsal naší redakci člen dozorčí rady pražského DP Ivo Vašíček.

Ten se k Tulákovi, jehož pochybení naleznete níže, vyjádřil obšírněji.

„Dozorčí rada DPP má patnáct členů. Doprava, tedy i DPP, patří do gesce PRAHA SOBĚ - náměstek pro dopravu je Adam Scheinherr, proto mají Piráti pouze dva členy dozorčí rady (Ivo Vašíček, Michal Štěpán). Od samého počátku jsme byli proti instalaci Filipa Tuláka do představenstva DPP, proti byl i zastupitelský klub Pirátů. Na dozorčí radě DPP jsme byli přehlasováni a Filip Tulák se stal členem představenstva proti naší vůli (hlasoval jsem proti)," uvedl pro ParlamentníListy.cz s tím, že proti se postavil i pražský primátor Hřib.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…