V sociálních službách chybějí dvě miliardy. To je problém Maláčové, vzkazuje Babiš

26. 4. 2019 11:46

Sociální komise Asociace krajů a poskytovatelů upozorňuje, že v sociálních službách chybí nemalé peníze. Může jít o více než dvě miliardy korun. Vláda nařídila zaměstnancům v sociálních službách navýšit platy, krajům na to ale neposkytla dostatečné finanční prostředky. Premiér Andrej Babiš (ANO) od toho dává ruce pryč, je to prý problém ministryně práce a sociálních věcí, píše server Echo24.cz.

V sociálních službách chybějí dvě miliardy. To je problém Maláčové, vzkazuje Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
reklama

Kvůli chybějícím penězům teď krajům hrozí, že od září nebudou mít na platy peníze. Je to prý problém ministryně práce Jany Maláčové. „Každý kraj má jiné nároky. Sociální služby se rozdělují nějakým klíčem. Tahle problematika je problematikou paní ministryně Maláčové. Řešíme to,“ okomentoval finanční deficit ministerský předseda.

A není sám, kdo Maláčovou obviňuje, prstem na ni ukazují další členové hnutí ANO. „Ministryně práce přišla navíc s nečekaným navýšením zvláštních příplatků pracovníků v sociální sféře,“ připomněla také předsedkyně Asociace krajů, karlovarská hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Hejtmani se dohodli, že budou požadovat doplacení tohoto navýšení.

Maláčová se však brání a argumentuje, že jde o zodpovědnost celé vlády. „Je to problém, který řeší vláda jako celek. Téma intenzivně řešíme a fungování sociálních služeb je mou prioritou. Co se týče financování sociálních služeb ze státního rozpočtu, peníze na ně každoročně rostou,“ uvedla ministryně.

Již prý požádala premiéra o svolání schůzky kabinetu s Asociací krajů již před dvěma týdny. Kraje musí prý své požadavky řádně vyčíslit. Maláčové dávají za pravdu i někteří opoziční představitelé v tom, že se skutečně jedná o zodpovědnost vlády jako celku. Vláda podle nich nečiní svá rozhodnutí v souladu s realitou.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

20:40 Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

Magistrát hlavního města Prahy pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) již zřejmě našel řešení, …