V soukromé televizi Metropol se vyhazovalo. Kvůli rasismu

12.03.2012 23:12

Z televize Metropol odešli v minulých dnech po dohodě s vedením čtyři zaměstnanci. Příčinou ukončení jejich pracovního poměru byly rasistické narážky na facebookovém profilu na jednoho ze zaměstnanců televize.

V soukromé televizi Metropol se vyhazovalo. Kvůli rasismu
Foto: hns
Popisek: Televize s monoskopem
reklama

Generální ředitel TV Metropol Marek Vítek nechce celou věc rozmazávat, nicméně událost redakci potvrdil. “Nejednalo se o redaktory, ale o elévy a  nebyli propuštěni, nýbrž odešli sami. Už kvůli těm lidem, kteří odešli bych to nerad rozebíral, je to celé vnitřní věc televize,“ odpověděl Vítek.

Bývalý reportér TV Nova potvrdil, že se jednalo o mladé dívky. "Jsou to mladé dvacetileté holky, které měly narážky na jednoho z kolegů na facebooku,“ vysvětluje. Na otázku, zda se jednalo o zaměstnance televize snědé pleti, Vítek odpověděl vyhýbavě. „My jich tu máme několik. Nechci už to dále rozebírat. Aby si ty holky nesly s sebou razítko, že jsou fašisti, to opravdu nechci,“ uzavřel Vítek.Výsledky pokulhávají

Na obrazovce se vyskytuje řada známých tváří jako třeba bývalí reportéři TV Nova Eva Jurinová a Martin Severa, přesto je sledovanost TV Metropol stále neznámá. Televize v minulém roce vstoupila do třetího multiplexu, což byl jeden z faktorů, který pomohl stanici vyhrát zakázku od hlavního města na zviditelnění magistrátních politiků za několik milionů korun. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Pavel Kozdera
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Student Šmíd z USA! Násilí v Americe: Nové informace. Podivné

13:49 Student Šmíd z USA! Násilí v Americe: Nové informace. Podivné

„Martin Šmíd Spojených států“, tak nazval George Floyda americký novinář působící v Čechách Erik Bes…