V této zemi schválili zákon na ochranu žen. Muslimové šílí

4. 3. 2016 17:33

V Pákistánu byl schválen zákon, který chrání ženy před domácím násilím. S tím však nesouhlasí náboženští představitelé, podle kterých je zákon „neislámský“ a v rozporu s tím, co říká Korán. Podle některých se zákon dokonce snaží udělat z Pákistánu opět západní kolonii. Informuje The Independent.

V této zemi schválili zákon na ochranu žen. Muslimové šílí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Imámové při poradě

Minulý týden byl v pákistánské provincii Paňdžáb přijat zákon na ochranu žen. Jedná se o dosud nevídaný zákon, který brání ženy jak před domácím a sexuálním násilím, tak i před citovým zneužíváním.

Zákon zahrnuje zavedení bezplatné linky, na kterou mohou volat ohrožené ženy, a také vytvoření přechodných útulků pro ženy v nebezpečí. Násilníci pak budou sledováni pomocí GPS náramků.

To se však nelíbí vrchním náboženským poradcům pákistánské vlády, kteří zákon označili za neislámský. Mohamed Chan Šerání, vrchní představitel Rady pro islámskou ideologii, uvedl, že tento zákon odporuje náboženství. „Celý tento zákon je špatný,“ prohlásil a jal se citovat pasáže z Koránu.

Rada byla již dříve terčem kritiky za to, že zamítla použití vzorků DNA jako důkazního materiálu v případech znásilnění s tím, že žena nemůže jít se znásilněním k soudu, pokud jí to nedosvědčí alespoň čtyři svědci mužského pohlaví.

Předseda jedné z největších náboženských politických stran Jamiat-i-Ulema Islam Fazlur Rehman taktéž označil zákon za neislámský. „Tento zákon znejišťuje muže. Je pokusem opět z Pákistánu učinit západní kolonii.“

Ženy, charitativní, neziskové a lidskoprávní organizace však přijetí zákona přivítaly s otevřenou náručí. Podle nich tak ženy získají mnohem větší ochranu a podporu v případech domácího násilí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

9:45 Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

V příštích týdnech bude v Bruselu dominovat téma pro období po roce 2020. Že budou diskuze skutečně …