VIDEO Američané chtějí sesadit Zemana a Fica a nastolit vládu pravice. Za socialismu bylo lépe. USA mohou za migraci a chtějí budovat impérium, promluvila televizní legenda

26.12.2015 11:52

Hostem nejnovějšího vydání diskusní relace Extra téma s podtitulem S osobností byla ikona sportovního komentování Karol Polák. Řeč přišla i na politiku. Celý díl je ke zhlédnutí na serveru YouTube.

VIDEO Američané chtějí sesadit Zemana a Fica a nastolit vládu pravice. Za socialismu bylo lépe. USA mohou za migraci a chtějí budovat impérium, promluvila televizní legenda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Anketa

Ohodnoťte prezidenta Zemana za jeho působení v roce 2015. Jako ve škole.

91%
2%
3%
hlasovalo: 16209 lidí

Socialismus byl podle Poláka lepší než kapitalismus. „Byl zaměřený na lidi,“ uvedl. „Lidé nadávali, že se nemohlo cestovat, že nebyly třeba banány. Ale já nejsem opice, nepotřebuji banány, stačí jablko,“ pokračoval Polák. „Existovali za socialismu bezdomovci? Každý měl zaměstnání. Vysokoškolák po skončení studií dostal dvě umístěnky.“ Státní vysoké školy věděly přesný počet lidí, kteří budou absolvovat. 

Listopad 1989 byl řízen, tvrdí Polák. „Velkým bratrem, zpoza moře. Havel a spol. byli odchovanci USA. Myslíte si, že ti lidé, kteří to dělali, to dělali zadarmo?“ zeptal se Polák.

A vyjádřil se i k současnému stavu světa. „Svět se ubírá do záhuby. Dokonce bych řekl něco, co se mnoha lidem nebude líbit. Neměl se vynalézt internet. Internet zahubí lidstvo. Podívejte se, dočtete se, že nějakým hackerům se podařilo dostat k tajným kódům FBI. Jakou máme jistotu, že se takový hacker nedostane k ovládání atomové bomby,“ varoval Polák.

Celé video zhlédnete ZDE.

„Vláda v kapitalistickém systému nemůže být nikdy ideální. Sociální demokracie má ale aspoň blíže k národu. Demokracie neexistuje. Jaká demokracie? To je přece vláda lidu. A vládne lid?“ zhodnotil Polák vládnutí Smeru na Slovensku. Následně se pustil i do médií. „Zpravodajství bylo dříve kvalitnější než dnes. Dnešní televize je poplatná, nikoliv slovenské vládě... Velkému bratrovi nesedí ani Fico, sociál, ani český prezident Zeman, sociál. Všimněte si těch útoků. Oni se jich potřebují zbavit a nastolit svůj pravicový kapitalistický systém,“ řekl.

Migrační krizi mají podle něj na svědomí USA. „A nyní tu sypou svinstvo. Z Rusů udělali nepřátele. Rusko tedy začalo bombardovat Islámský stát v Sýrii a my nyní čteme, kolik žen a dětí zabilo. Američané děti ani ženy nezabíjejí, ti si vybírají,“ jízlivě komentuje Polák. „Vůbec nevadí, že kolikrát vybombardují nemocnici i s pacienty,“ dodal s tím, že cílem Američanů je vybudovat impérium.

Samozřejmě nemohlo chybět téma sport. „Fotbal je nyní takový, že jej může hrát každý. Velmi záleží na štěstí, musíte mít štěstí,“ uvedl k dnešnímu stavu kopané Polák, jenž se dlouhá léta věnoval jeho komentování.

„Hovoř málo, ale pověz hodně,“ to je komentování. Tímto motem se řídil Polák podle svých slov celý život. „To, že má daný člověk hodně informací, protože si je vyhledá na internetu, neznamená, že to je komentátor,“ řekl. „Z těch chlapců se čím dál více stávají reportéři než komentátoři,“ dodal.

Karol Polák v časech své největší slávy

„Dívám se na fotbalové přenosy, ale nedívám se na ty přenosy ze studia. Je to blbost. Tam říkají voloviny, jak bychom to měli rozestavit, pak si ale dáme vlastní gól, a je po koncepci. Zaráží mě, že do toho studia chodí tak ‚moudří lidé‘, že se divím, že netrénují Bayern nebo Real,“ ironicky řekl. 

Podle něj je z fotbalu stále větší byznys stejně jako z dalších sportů. „To se mi na tom nelíbí. Jde hlavně o peníze. Všimli jste si reakcí po vstřeleném gólu? To není upřímná oslava. Každý vymýšlí sebevětší blbost, aby oslavil gól,“ řekl. „Tato generace je generace skloněných hlav, kteří jen čumí do mobilů. Dříve se dělal do sportovních tříd výběr, nyní se koná nábor,“ řekl k současnému stavu sportuchtivých lidí Polák. Podle něj Slovensku chybí národní stadion.

„Cítím se jako ženatý muž. Není problém se oženit, ale být ženatý. Já bych se možná neženil, ale musel jsem,“ řekl mimo jiné v rozhovoru také Polák, který se před nedávnem oženil. I přestože mu je jednaosmdesát let, je neustále činný, nyní například píše další ze svých knih.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…