VIDEO Bez keců a lhaní: Takto to dnes vypadá na kyjevském Majdanu, kde je opět veselo

07.08.2014 16:45

V ulicích Kyjeva se opět bojuje. Radnice vedená Vitalijem Kličkem, jednou z tváří únorové revoluce, nařídila rozebrat barikády na Majdanu. To se ale lidem, kteří stále na Majdanu přebývají, nelíbí, a tak zaútočili.

VIDEO Bez keců a lhaní: Takto to dnes vypadá na kyjevském Majdanu, kde je opět veselo
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí Nezávislosti jako na dlani

Barikády v centru Kyjeva vyrostly už na konci loňského roku, po převratu a útěku Viktora Janukovyče ze země ale podle mnohých obyvatel ztratily smysl. Majdan se nyní stal turistickou atrakcí a podle některých kritiků i místem, kde se běžně prodávají drogy.

Kyjevská radnice v čele s Vitalijem Kličkem se tak rozhodla barikády zlikvidovat. Příkaz byl podepsán již v květnu, k samotné akci mělo dojít až nyní, nejpozději do 24. srpna, kdy má Majdanem projít velká vojenská přehlídka.

Lidem, kteří na Majdanu stále přebývají, se však tento záměr nelíbil, a tak na policisty zaútočili zápalnými lahvemi. Centrum tak zahalil dým z hořících pneumatik a provizorních stanů, což přerušilo dopravu. Podle agentury Unian bylo několik policistů zraněno dlažebními kostkami.

Starosta Kličko vyzval šéfa kyjevského policejního sboru Oleksandra Tereščuka, aby zjednal pořádek. „Většina Kyjevanů požaduje bezpečnost a pořádek. To, co se na Majdanu v poslední době dělo, je zločin. Loupežná přepadení, střelba, krádeže. Je to naprostá diskreditace ideálů Majdanu, za něž se postavili všichni Ukrajinci," uvedl Kličko.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: pan

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

17:17 „Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

Levné potraviny, benzín a další výrobky v Polsku. To je stále téma na českém břehu a proto ten polsk…