VIDEO Bez keců a lhaní: Takto to dnes vypadá na kyjevském Majdanu, kde je opět veselo

07.08.2014 16:45

V ulicích Kyjeva se opět bojuje. Radnice vedená Vitalijem Kličkem, jednou z tváří únorové revoluce, nařídila rozebrat barikády na Majdanu. To se ale lidem, kteří stále na Majdanu přebývají, nelíbí, a tak zaútočili.

VIDEO Bez keců a lhaní: Takto to dnes vypadá na kyjevském Majdanu, kde je opět veselo
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí Nezávislosti jako na dlani

Barikády v centru Kyjeva vyrostly už na konci loňského roku, po převratu a útěku Viktora Janukovyče ze země ale podle mnohých obyvatel ztratily smysl. Majdan se nyní stal turistickou atrakcí a podle některých kritiků i místem, kde se běžně prodávají drogy.

Kyjevská radnice v čele s Vitalijem Kličkem se tak rozhodla barikády zlikvidovat. Příkaz byl podepsán již v květnu, k samotné akci mělo dojít až nyní, nejpozději do 24. srpna, kdy má Majdanem projít velká vojenská přehlídka.

Lidem, kteří na Majdanu stále přebývají, se však tento záměr nelíbil, a tak na policisty zaútočili zápalnými lahvemi. Centrum tak zahalil dým z hořících pneumatik a provizorních stanů, což přerušilo dopravu. Podle agentury Unian bylo několik policistů zraněno dlažebními kostkami.

Starosta Kličko vyzval šéfa kyjevského policejního sboru Oleksandra Tereščuka, aby zjednal pořádek. „Většina Kyjevanů požaduje bezpečnost a pořádek. To, co se na Majdanu v poslední době dělo, je zločin. Loupežná přepadení, střelba, krádeže. Je to naprostá diskreditace ideálů Majdanu, za něž se postavili všichni Ukrajinci," uvedl Kličko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zrůdný nápad z ministerstva“ – jde o děti. Žádné přirovnání není moc silné, zní z Trikolóry

21:20 „Zrůdný nápad z ministerstva“ – jde o děti. Žádné přirovnání není moc silné, zní z Trikolóry

Zrůdnost rozdělování školáků, nesmyslná premisa, že neočkování tvoří nebezpečí a zbavování se odpově…