VIDEO Co je to za chlapy?! Velká Británie je v šoku z "dětí", které právě přivezli z Calais

18.10.2016 16:50 | Zprávy
autor: mp

Server britského deníku Daily Express se pozastavuje nad převozem „dětských“ uprchlíků z nechvalně známého tábora Džungle do Velké Británie. Některé „děti“ jsou od pohledu starší a navíc jsou mezi nimi především chlapci, potažmo muži. Kam zmizely dívky, klade si otázku jeden z britských konzervativních poslanců. Varuje před zneužitím ostrovní pohostinnosti.

VIDEO Co je to za chlapy?! Velká Británie je v šoku z "dětí", které právě přivezli z Calais
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů

Velká Británie přislíbila pomoc tisícovkám dětí z tábora Džungle v Calais. Hovořilo se především o nezletilých dětech, které se do Francie dostaly z různých končin světa bez rodičů. Ukazuje se však, že ne všechny „děti“, které v těchto dnech přijíždějí do Spojeného království, jsou skutečně dětmi. Od pohledu jsou nově příchozí mladíci starší. Konzervativní euroskeptický poslanec David Davies proto volá po důkladných zdravotních prohlídkách migrantů. Žádá, aby bylo např. podle stavu chrupu zjištěno, jak staří migranti skutečně jsou.

Zaráží ho navíc, jak málo dívek je mezi příchozími k vidění. Sám by prý předpokládal, že nezletilé dívky budou zranitelnější než mladíci okolo osmnácti let věku. „Jsem pro pomoc skutečným dětem, ale náš pramen dobré vůle není nevyčerpatelný,“ varoval. „Jsem velmi překvapen, že mezi příchozími nejsou mladé dívky. Přitom bych si myslel, že právě ony jsou nejzranitelnější. Bojím se, že tu dochází ke zneužívání britské pohostinnosti,“ pokračoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

20:22 „Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

Bývalý starosta Prahy 1 za TOP 09 Oldřich Lomecký v sobotu oznámil, že ruší svůj e-mail na Seznamu a…