VIDEO Děvky, děvky, děvky, pokřikoval muslimský kněz po hezky oblečených ženách. Dočkal se odvety

27.09.2016 8:52

Včera proběhl v britském Birminghamu soud s muslimským kazatelem Krissonim Hendersonem, který byl obviněn a také uznán vinným z nábožensky motivovaného vyhrožování. V červenci letošního roku slovně napadal muslimskou ženu kvůli jejím údajně příliš těsným džínům.

VIDEO Děvky, děvky, děvky, pokřikoval muslimský kněz po hezky oblečených ženách. Dočkal se odvety
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letnou za ministerstvo vnitra svolali muslimové modlitbu (arabsky salát). Protestovali tak proti zásahu policie minulý pátek
reklama

U soudu bylo jako důkazní materiál promítáno video ze zatčení jednatřicetiletého nezaměstnaného imáma, který při zatýkání mimo jiné hystericky pokřikoval, že „britská královna je terorista“. Radikální islamista, který podle nadměrné muskulatury očividně tráví veškerý svůj čas v posilovnách, se rozhodl zavádět islámské pořádky přímo v ulicích Birminghamu. Vyhlédl si muslimskou dívku oblečenou v těsných džínech a začal ji častovat nevybíravými výroky.

Dívka byla jeho výpady očividně vystrašena a bránila se tím, že jej nahlásí na policii. „Jsi děvka a kvůli svým těsným džínům shoříš v pekle. Klidně si jdi na policii, stejně nic nezmůžou. Půjdu do tvého domu a vyhodím ho do povětří,“ citovala Hendersona jeho oběť Noor Alneaimi a tvrdila u soudu, že obviněný muž nazýval děvkami i další ženy na ulici. „Říkal mi, ať se podívám na své těsné džíny a že prý jsem zradila islám.“

Celý text v angličtině je ZDE.

„Celá jsem se tehdy třásla. Skupina okolo stojících mužů se mě navíc ptala, kolik si účtuji za noc. Začala jsem brečet, protože moje čest byla pošpiněna,“ svěřila se mladá žena před soudem. Henderson ale svého činu navzdory hrozícímu trestu nelitoval a naopak obviňoval svoji oběť. „Pokusila se mě svádět, protože jsem svalnatý a pohledný,“ tvrdil Henderson, který k soudu dorazil i se svojí velmi nehezkou a tělnatou manželkou a malým dítětem.

Krissoni Henderson není zdaleka jediným imámem, který přidělává britským úřadům vrásky na čele. Minulý měsíc na sebe upoutal pozornost imám Ali Hammuda z Walesu, jenž ve svém kázání tvrdil, že se blíží válka a brzy tak bude dovoleno brát si ženy do otroctví a znásilňovat je. Hammuda mimo jiné kázal v mešitě Al-Manar v Cardiffu, kde se často modlí dobrovolníci před odjezdem do Islámského státu.

Ovšem prim mezi „zlobivými“ imámy drží ve Velké Británii Anjem Choudary, který dlouhé roky otevřeně vyjadřoval podporu radikálnímu islámu a následně se vždy schovával za „svobodu slova“. Spravedlnost byla v jeho případě dlouho hluchá a slepá, ale nakonec i v jeho případě spadla klec a před třemi týdny byl odsouzen k pěti a půl letům odnětí svobody za šíření nenávisti. Konkrétně byl obviněn z toho, že inspiroval vraha britského vojáka Lee Rigbyho, kterému byla před třemi lety sťata hlava přímo v ulicích Londýna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křečku, neprojdeš? Blokáda úřadu ombudsmana jde nečekaným směrem. Toto asi nečekali

18:51 Křečku, neprojdeš? Blokáda úřadu ombudsmana jde nečekaným směrem. Toto asi nečekali

ANKETA Bránit Stanislavu Křečkovi v nástupu do úřadu ombudsmana vlastním tělem? Takový je záměr akt…