VIDEO Dobytkové! Co jste hulili? Záběry ze včerejší akce proti islámu, kde bylo dost živo

29.10.2015 13:26

Stovky lidí se ve středu odpoledne sešly na náměstí Míru v Praze, kde Blok proti islámu ve spolupráci s Úsvitem–Národní koalicí uspořádali demonstraci proti migraci a islámu. Na stejné místo dorazilo vyjádřit opačný názor několik desítek aktivistů, včetně Martina C. Putny. Oba tábory od sebe oddělovali těžkooděnci. ParlamentníListy.cz byly na místě a přinášejí sestřih toho nejzajímavějšího.

VIDEO Dobytkové! Co jste hulili? Záběry ze včerejší akce proti islámu, kde bylo dost živo
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ne islámské imigraci. Demonstrace v Praze

Fotogalerie: - Proti imigraci 28. října

Ne islámské imigraci. Demonstrace v Ostravě
Ne islámské imigraci. Demonstrace v Ostravě s Mart...
Ne islámské imigraci. Demonstrace v Ostravě
Ne islámské imigraci. Demonstrace v Ostravě
Ne islámské imigraci. Demonstrace v Ostravě
Ne islámské imigraci. Demonstrace v Ústí nad Labem

Lídr Bloku proti islámu Martin Konvička pozdravil účastníky demonstrace prostřednictvím videa, neboť se zrovna nacházel na stejné demonstraci, akorát v Ostravě. Ve svém projevu kromě jiného osočil vládu ze zbabělosti a trapnosti, neboť prý nereaguje adekvátně na uprchlickou krizi.

Koho si naopak protiislámský aktivista a vysokoškolský pedagog cení, je prezident Miloš Zeman, maďarský premiér Viktor Orbán či slovenský šéf vlády Robert Fico. Výsledky voleb v Polsku, kde vyhrála k uprchlíkům ne zrovna vstřícně naladěná strana Právo a spravedlnost, jsou dle Konvičky rovněž důvodem k optimismu.

„Tady vidím lidi, kteří mají zájem na tom, aby byla zachována naše kultura a tradice. Abychom se nemuseli bát o životy a budoucnost našich dětí,“ deklamoval z pódia člen Úsvitu Marek Černoch. Své si řekl i poslanec Karel Fiedler či šéf Úsvitu Marek Lidinský. „Po Evropě se pohybují statisíce nelegálních migrantů, kteří nehodlají respektovat naše zákony a pravidla,“ varoval. Ze zahraničních hostů přijeli demonstranty podpořit zástupci PEGIDY Lutz Bachmann a Tatjana Festerlinová a také předseda národního hnutí Ruch narodowy Jerzy Kenig z Polska. Mezi demonstrujícími zavlály české a německé vlajky, objevily se transparenty chválící prezidenta Zemana za jeho postoj k uprchlíkům, ale i odkazy na protektorát Čechy a Moravu, kde diktát nacistického Německa přebírá Evropská unie.

Redaktorka ParlamentníchListů.cz zachytila rovněž okamžik, kdy proti sobě stanuly příznivci a odpůrci migrace a islámu. K žádnému inicidentu nedošlo, oba tábory od sebe oddělovali policejní těžkooděnci. Skupiny se však častovaly ostrými výrazy. „Co jste hulili celý odpoledne? Dobytkové!“ pořvával kdosi z davu. „Čechy Čechům. Pošlete je pryč,“ ozývalo se zpět.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ten udavač se vysmívá i tobě. Práskač, mluví nějakou hatmatilkou. Na Václaváku to rozbalila Bára Štěpánová, ze záznamu si pouštěli slova o Babišově vězení

17:49 Ten udavač se vysmívá i tobě. Práskač, mluví nějakou hatmatilkou. Na Václaváku to rozbalila Bára Štěpánová, ze záznamu si pouštěli slova o Babišově vězení

REPORTÁŽ Ve 13. hodin v neděli 25. února odstartovala na Václavském náměstí v Praze demonstrace za S…