VIDEO Expert z Izraele promluví na kameru PL o bezpečnosti. Jeho země je na tom prý dnes lépe, než země v západní Evropě

28. 4. 2018 15:44

Izraelský bezpečnostní expert David Bohbot bude hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné pohovoří o bezpečnosti v Izraeli.

VIDEO Expert z Izraele promluví na kameru PL o bezpečnosti. Jeho země je na tom prý dnes lépe, než země v západní Evropě
Foto: Archiv PLTV
Popisek: David Bohbot v pořadu Horké téma
reklama

Izrael považuje Bohbot v současné době za bezpečnější lokalitu, než jsou země západní Evropy. Proto věří, že zkušenosti, které jeho země má v boji s teroristy, by se mohly hodit ostatním zemím – pokud by o ně měly zájem.

Izraelský expert mluvil také o výročí sedmdesáti let svého státu, které se intenzivně připomínalo i na Pražském hradě, kde prezident Zeman uspořádal oslavu, během níž mimo jiné slíbil, že Česká republika přestěhuje svou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma, který Izrael sám považuje za své hlavní město.

„Myslím si, že prezident Miloš Zeman řekl jasně, že je to otázka času, ale že i česká ambasáda se posune do Jeruzaléma. Česká republika je pravděpodobně náš nejlepší přítel v Evropě,“ sdělil Bohbot. Následně připomněl, jak Česká republika Izraeli pomohla.

„Hodně jste nám pomohli v roce 1948. Na to samozřejmě nezapomeneme. Máme opravdu dobré vztahy. Máme radost, že i pan Babiš a samozřejmě pan Zeman si nejenom něco myslí, ale i to říkají nahlas, a těšíme se na další krok,“ sdělil Bohbot.

Celý pořad Horké téma uvidíte již brzy na serveru ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Budeme křičet, varoval vládu doktor Smejkal

18:01 Budeme křičet, varoval vládu doktor Smejkal

Epidemiologovi Petru Smejkalovi vadí časté změny na postu ministra zdravotnictví, protože podle něj …