VIDEO Indoktrinace dětí! Otec, který odmítl poslat dceru do školy na multikulti přednášku, prozradil u Plesla šokující novinku

28.3.2017 5:17 odp.

Hynek Charous, rodič, který se dostal do sporu se školou v Brně kvůli jejímu multikulturnímu programu, tvrdí, že multikulti je nebezpečná manipulace s myslí našich dětí. Řekl to alespoň v rozhovoru pro iDNES.cz.

VIDEO Indoktrinace dětí! Otec, který odmítl poslat dceru do školy na multikulti přednášku, prozradil u Plesla šokující novinku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Muslimové

„Jako rodiči mi není jedno, co se děti učí na školách. Apeloval bych na všechny rodiče, aby se více o vzdělání svých dětí zajímali,“ řekl Charous a pokračoval. „Dozvěděl jsem se, že v rámci projektu Edison mají přijet nějací praktikanti z různých koutů světa, mimo jiné i z muslimských zemí. Cílem je děti učit nebát se odlišného a potlačit jim zdravý úsudek,“ míní. Nebezpečí vidí hlavně v tom, že se mezi dětmi může reprezentant jisté kultury chovat hezky, hrát si s nimi, ale neznamená to, že by jeho kultura byla zcela správná. „Vidím to jako čistou indoktrinaci,“ řekl.

Proti multikulturnímu programu bojoval dopisem vedení školy, ale i zastupitelstvu městské části. Následně mu prý bylo vyhrožováno i sociálkou či jeho dceři ředitelskou důtkou.

„Škola má být sekulární. Nemá to ve škole co dělat,“ míní. „Máme tady vietnamskou kulturu, která se plně asimilovala, nebyl s nimi žádný problém. Pak tady má být nějaký multikulturní projekt, kde se mají děti učit, aby se toho nebály – a v podstatě čistě podle mě to vede k rezistenci, aby byly ostražitější pro další život,“ zmínil následně. „Multikulturalismus možná považuji za horší zlo než komunistickou a nacistickou ideologii,“ řekl.

„Neměl bych problém s multikulturalismem, kdyby v něm nebyla obsažena kultura, která je vysloveně netolerantní. S náboženstvím jako takovým nemám problém, ale ať se v mém prostoru chová podle místního práva a morálních kodexů nastavených v dané zemi,“ podotkl k muslimům.

Multikulturalismus pak podle něj potlačuje vlastenectví. „Své děti doma určitě nemanipuluji. Mají přehled, mají zdravý úsudek,“ dodal s tím, že byl s rodinou i v muslimských zemích. „Ale vždy jsme respektovali zvyky dané země,“ zmínil. 

V rozhovoru se šéfredaktorem Mladé fronty Dnes Jaroslavem Pleslem došlo i na tzv. Bystrckou výzvu, pod kterou se podepsalo i mnoho známých jmen. Ta vznikla na popud mimo jiné právě pana Charouse, který obvolal ostatní rodiče, aby zjistil, co si myslí o takovém typu výuky. Kontakty na rodiče mu sehnala jeho dcera tak, že je ofotila mobilem z třídní knihy. „Přišlo mi oznámení od třídního učitele mojí dcery, že ji bude navrhovat na ředitelskou důtku,“ ohromil Plesla, kterému zároveň vysvětlil, že žákyni prý trest hrozí za to, že nedovoleně fotila v prostorách školy, což podle jejího otce školní řád nezakazuje.

Za své jednání je často označován nejrůznějšími nálepkami, například že je extremista. „To je mantra lidí, kteří nevidí to zlo za tím, které se skrývá. Ti se ohánějí tím, že když někdo nesouhlasí s něčím, co je součást mainstreamu, je automaticky xenofob, rasista,“ sdělil. „Rozhodně rasista nejsem,“ zdůraznil.

Závěrem se pak vyjádřil k migrační krizi. „Je to obrovský byznys zejména pro neziskové organizace. V první řadě by se měl upravit zákon týkající se azylové politiky. To, co se děje, je špatně. Zmenšuje se prostor rodilých Evropanů na úkor migrantů. Všichni víme, že třeba budou těžko pracovat,“ zmínil s tím, že by si přál, aby se krize zastavila. „Nejlepší by bylo, aby se ti, kteří tu již jsou, začlenili. Ale nesmějí žít na náš úkor,“ míní. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

20:20 Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

Ben Kuras se v recenzi psané pro ParlamentníListy.cz věnuje knize sociologa Petra Hampla Prolomení h…