VIDEO Jako výstřel z děla. Prezident Zeman vyhlásil svou druhou kandidaturu

09.03.2017 21:13

Prezident Miloš Zeman na Hradě oznámil, že chce zabojovat o to, aby zůstal českým prezidentem až do roku 2023, tedy až do konce svého druhého funkčního období. Pomoci mu k tomu mají voliči s vlastním názorem, kteří se nebojí tento názor projevit. Vyslechl si hromový potlesk a radostné pokřiky.

VIDEO Jako výstřel z děla. Prezident Zeman vyhlásil svou druhou kandidaturu
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman. S květinou vlevo karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová
reklama

„Vážení a milí přátelé. Je osm hodin a patnáct minut, takže zpravodajské relace v televizi skončily. A to je dobře,“ začal zvolna Zeman. V sále vyvolal smích.

Posléze doplnil, že podle bývalého předsedy ČSSD Jiřího Horáka politika nezná vděčnost, ale Zeman s touto větou nikdy nesouhlasil. Osobně je prý vděčný všem lidem přítomným v sále a rád by se jim revanšoval tím, že jim jako prvním oznámí své rozhodnutí.

„Politická prohlášení by měla zaznít jako výstřel z děla. Politická prohlášení by neměla být obalována verbální falší. Proto vám oznamuji, že jsem se rozhodl znovu kandidovat na prezidenta České republiky,“ řekl Zeman.

Po jeho prohlášení následovaly hromový potlesk a radostný výskot. Dlouhý potlesk. Ve stoje.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Milí přátelé, uvažoval jsem o tom, že toto prohlášení doprovodím určitým komentářem, ale nakonec to neudělám. Nejdřív jsem vás chtěl poprosit, abyste si to nechali pro sebe a neprozrazovali, co zazní na plánované zítřejší tiskové konferenci. Ale pak jsem si vzpomněl na to, co říkával Jiří Dienstbier starší, že se v Čechách stejně všechno vykecá. Ale pak jsem si řekl, že jste svobodní lidé a já nemám právo vámi manipulovat,“ pokračoval Zeman.

Stejně tak chtěl lidem přítomným v sále říci, jak sehnat tisíce podpisů občanů pro občanskou kandidaturu, ale taktéž dospěl k závěru, že jsou jeho podporovatelé svobodní lidé, a pokud chtějí sehnat podpisy pod petice pro Zemanovu prezidentskou kandidaturu, budou k tomu mít volnou ruku.  

„Proto vám chci závěrem říci jenom drobnou provokaci. Provokaci, kterou sdílím celý svůj život. Přál bych si, abychom dalších pět let vyhráli v čele svobodných lidí s vlastním rozumem, vlastním svědomím a vlastní sebeúctou. Nepřál bych si, abychom byli poraženi těmi, kdo nedokážou říci svůj vlastní názor, zahalují se do politické korektnosti, která neznamená nic jiného než fráze, a mají charisma láhve od okurek,“ vypálil Zeman.

„Snažme se vážit si svobody včetně svobody těch, kdož mají jiný názor, nevažme si těch, kteří žádný názor nemají. A já pevně věřím, že svobodní lidé i tuto bitvu, která je před námi, vyhrají. Děkuji vám za vaši pozornost,“ uzavřel prezident republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…