VIDEO Jděte do p*dele, smažky, ať žije pan Křeček! Kde máš Škrlovou? Nuda v Brně tentokrát nebyla

20.02.2020 11:37

Dlouho avizovaný protest proti nástupu Stanislava Křečka do funkce nakonec proběhl. Musela zasahovat policie, která odvlekla pár demonstrantů a vytvořila Křečkovi cestu. O hesla, skandování a transparenty nebyla nouze. „Kde máš Škrlovou, je tady s tebou? Který úchyly zase chráníš?“ zaznělo směrem na Patočku. Záznam z akce přineslo regionální Rádio Krokodýl. Práci policie pochválili Slušní lidé.

VIDEO Jděte do p*dele, smažky, ať žije pan Křeček! Kde máš Škrlovou? Nuda v Brně tentokrát nebyla
Foto: Repro Facebook
Popisek: Záznam z protestní akce proti Stanislavu Křečkovi

Stanislav Křeček se za doprovodu policie a kamer blížil ke svému úřadu. Proti němu byla u schodů nastoupena řádka aktivistů s transparentem „Ochránce upatlané většiny tady nechceme“ a i jinými. Přítomni byli i Křečkovi podporovatelé, kteří Křečka přivítali skandováním: „Ať žije Křeček!“ „Jděte do prdele, smažky, ať žije pan Křeček,“ ozvali se proti skupince, která blokovala schody do budovy. „Hanba, fašistům,“ zaznělo dále, zřejmě na adresu blokujících, a toto provolání nabralo na síle. V mezičase se policisté dohadovali ve skupince okolo nového ombudsmana.

Anketa

Chcete, aby náš stát dával na obranu minimálně 2% HDP, jak po nás chtějí Američané?

14%
86%
hlasovalo: 17916 lidí

Začaly se ozývat výzvy, aby policie zjednala pořádek a aby demonstrující přestali bránit ve „výkonu demokracie“. Jeden z demonstrantů měl dokonce transparent v angličtině, na němž apeloval na europoslance Verhofstadta, že jeho „kamarád“ Babiš zvolil ombudsmanem rasistu. „Hanba fašistům z Milionu chvilek,“ ozvalo se dále z řad podporovatelů Křečka. „No, no, no pasarán,“ zaznělo zase od demonstrantů, kterážto fráze znamená španělsky: „Ne, ne, neprojdou.“

„Kde máš Škrlovou, je tady s tebou? Který úchyly zase chráníš?“ zaznělo směrem k Patočkovi jako připomínka kuřimské kauzy. Do megafonu pak bylo vyhlášeno varování jménem úřadu městské části, že se demonstranti dopouštějí přestupku, načež jeden z Křečkových podporovatelů poznamenal: „Mluvte německy, oni nerozumí.“

Policisté se shromáždili před demonstranty, zaznělo poslední varování, že se dotyční dopouštějí přestupku a že proti nim bude použito donucovacích prostředků. Ke kterému došlo a policisté začali za slovní podpory Křečkových zastánců odtahovat demonstranty. „Tam už většina odstraňuje menšinu, koukám,“ poznamenal kdosi a vzápětí se ozvalo: „Hej, dejte ty pěsti pryč, hej,“ zatímco policisté tlačili část demonstrantů ke schodům. Vzpouzející se demonstranty se policistům, povětšinou v poměru dva policisté na jednoho demonstranta, podařilo odtáhnout. „Ještě toho tragéda Patočku,“ vyzývali okolostojící policii, aby zasáhla proti stále sedícímu aktivistovi.

I Patočka byl nakonec odveden, nicméně nekladl zdaleka takový odpor jako někteří jeho souputníci, které museli policisté doslova odnést za ruce a za nohy. Po Patočkově odvedení už vznikl na schodišti koridor, kterým se Stanislav Křeček dostal do úřadu. „Od sezení jsou lavičky, ne schody, soudruzi trockisti, fuj,“ zaznělo ještě na zbytek sedících „blokátorů“.

„Děkujeme policii, že chrání slušné a poctivé lidi před levicovými fašisty a Antifou. Pokud to půjde dobře, bude Patočka dnes spát na Příční a zítra v Bohunicích. A on moc dobře ví proč.

Snad budou mít jeho spoluvězni pochopení pro jeho angažmá v kuřimské kauze. A možná se k němu brzo připojí jeho živitel Bakala. JUDr. Křečkovi přejeme hodně zdaru při vyčištění toho Augiášova chlévu!“ vzkázalo brněnské hnutí Slušní lidé.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…