VIDEO Je to prdel, ale my jsme v ní. Oni si myslej, že jsme debilní. Jako když Klaus dělal amnestii. Robert Šlachta si povídal s Janem Krausem, jak nám tu vládnou mafiáni

30.06.2016 11:29

Končící šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta zavítal do pořadu Show Jana Krause. S moderátorem Janem Krausem probrali některé okolnosti vážící se k reorganizaci policie, kvůli níž Šlachta podal výpověď. O expresivní výrazy přitom nebyla nouze.

VIDEO Je to prdel, ale my jsme v ní. Oni si myslej, že jsme debilní. Jako když Klaus dělal amnestii. Robert Šlachta si povídal s Janem Krausem, jak nám tu vládnou mafiáni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ
reklama

Na úvod se Šlachta vrátil k několik dnů starému zasedání sněmovního bezpečnostního výboru, kde měl poslancům prezentovat svůj náhled na reorganizaci policie, kvůli níž se rozhodl na svém postu skončit. Nakonec mu to však umožněno nebylo, což bylo pro Šlachtu velké zklamání a zároveň velký zážitek. „Myslel jsem si, že když někdo řekne, že chce něco slyšet, tak to opravdu slyšet chce. Ale on to ve skutečnosti slyšet nechce,“ okomentoval to policista.

Kraus počínání politiků nechápe, zvláště, když se prý kvůli reorganizaci všichni tak hádají. „Ale oni neví, o čem se hádají, nesměl jsem tam ani promluvit,“ reagoval Šlachta.

Posléze si moderátor zavtipkoval se Šlachtou na téma mlčenlivosti. Kraus předčítal některé informace, které proběhly veřejným prostorem, což neopomněl zdůraznit, neboť šéf ÚOOZ je stále vázán mlčenlivostí. A kdyby něco prozradil, mohl by za to být popotahován. „Jestli by vás pak sebrali, byli by schopní mě vzít s vámi…  Ale nedáme se. Odvoláme se třeba k Putinovi. Oni jsou s ním kamarádi,“ vtipkoval na toto téma Kraus.

Šlachta si také tak trochu postěžoval na to, jak byl prezentován v médiích či vnímán některými politiky. „Po té poslední realizaci jsem si myslel, že nás budou nosit na rukou a říkat, ty vole dobrý. Ale oni ne,“ prohlásil s úsměvem.

 

O zajících a myslivcích

Poté se hovor stočil k náměstkovi policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování Zdeňku Laubemu, který obhajoval neprojednání reorganizace ÚOOZ s jeho šéfem Robertem Šlachtou tím, že taková reforma není na debatu desítek podřízených, a proto se ji rozhodli udělat jen s odborníky na prezidiu. „Přitom on je údajně puntičkář, ale tohle vzal šmahem, ne?“ otázal se Kraus Šlachty.

Elitní policista mu přizvukoval a doplnil, že toto pro něho byl mezní bod, v němž si řekl, že končí. „A to jsem myslel, že pro ten stát budu pracovat hodně dlouho,“ povzdechl si. Svoji současnou situaci připodobňuje k zajíci na poli, jehož už nahánělo příliš mnoho myslivců a tak nedokázal uniknout kulce.

Kraus navázal tím, že mu reorganizace policie připomíná amnestii exprezidenta Václava Klause, neboť si myslí, že bude mít dopad na vyšetřování kauz. „Oni si musí myslet, že jsme debilní, když z ničeho nic najednou řeknou, bude reorganizace za měsíc,“ prohlásil moderátor. „Já, když jsem se to dozvěděl, jsem si myslel, že je to prdel,“ přiznal Šlachta. „Ona to prdel je, ale my jsme v ní,“ doplnil Kraus a rozesmál diváky ve studiu i svého hosta.

Straší mu v hlavě?

Moderátor v závěru rozhovoru poukázal na to, že předseda sněmovního bezpečnostního výboru Roman Váňa z ČSSD si měl stěžovat, že mu Šlachta oznámil, že na něj má složku. Nutno podotknout, že sám Váňa již tuto informaci popřel. Šlachta ve studiu rovněž tuto skutečnost popřel a s nadsázkou ujišťoval o tom, že opravdu nemá na každého složku. „Jemu možná straší v hlavě nějaká hrůza a ta ho vede k tomu, že jste mu řekl, že na něj máte složku,“ přispěchal Kraus s vlastním vysvětlením.

„Říká se, že každý je nahraditelný. Ale to je žvást, který říkají ti, kteří jsou úplně k ničemu a, nemá cenu je nahrazovat. Ale tak mi dovolte, abych vám moc a moc poděkoval,“ zakončil Kraus rozhovor s končícím šéfem ÚOOZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

20:28 Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

Ke slovům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), že je Babiš „debil“, se již vyjád…