VIDEO Kmotr Jurečko utekl před Bártou. Neuvěřitelné

26.04.2013 14:29

Předseda Věcí veřejných Vít Bárta se na jednání plzeňského městského zastupitelstva opět střetl s vlivným členem místní ODS Romanem Jurečkem. Vyzval ho, aby Plzeňská teplárenská zveřejnila přesnou částku, kterou utratila za výroční zprávu. Jurečko je předsedou představenstva této společnosti, Bártovi ale neodpověděl a rozhovoru se vyhýbal i po skončení jednání zastupitelstva.

VIDEO Kmotr Jurečko utekl před Bártou. Neuvěřitelné
Foto: tan
Popisek: Vlivný občanský demokrat Roman Jurečko
reklama

Bárta poukazuje na to, že Plzeňská teplárenská na přelomu roku zvedla cenu tepla o 15 procent. Zároveň ale společnost údajně utrácí statisíce korun za výroční zprávu, která je volně ke stažení na webových stránkách. Bárta proto pátral po přesné částce.

Ničeho ale nedosáhl, jak dokládá na videu. Jurečko na něj netečně hledí na Bártu a pak opouští přízemí, kde se po jednání zastupitelstva setkali.

Bárta si do Jurečka ještě dál rýpe: „Asi je určitě náhoda, že si Jurečko pronajímá dům od ředitele reklamní agentury Jiřího Drachovského, který od něj každoročně dostává lukrativní zakázku na vydání statisícové výroční zprávy společnosti.“

Jurečko: Nikam jsem neutíkal. A toho kameramana si na mě pozval Bárta

Na Bártova slova pro ParlamentníListy.cz zareagoval i dotčený Roman Jurečko. Ten zásadně odmítl, že by před Bártou utíkal. „Já na rozdíl od něj nejsem poslanec, takže mohu na zastupitelstvu mluvit, jen když mě někdo vyzve. A nikdo mě nevyzval, proto jsem odcházel,“ vysvětlil Jurečko.

Podle něj Bárta takové konfliktní situace vyhledává a rovněž kameramana, který vše natáčel, si na jednání záměrně přivedl. „Když jsem se ho ptal, proč to dělá, tak mi řekl, že si ho pan Bárta platí, aby mě natáčel,“ uvedl Jurečko.

K samotné Bártově invektivě uvedl, že zmíněný dům nikdy nepatřil jemu, ale jeho přítelkyni, a navíc reklamní agentura spolupracovala s plzeňskou teplárnou dávno předtím, než v ní začal působit.  „On pan Bárta si ani nebyl schopen zjistit, že já v té společnosti nedělám předsedu dozorčí rady, ale předsedu představenstva,“ kroutil pobaveně hlavou Jurečko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…