VIDEO Kuciak? Operace USA! Na Slovensku přituhuje

25.02.2020 9:27

Slovenský poslanec za stranu Smer Ľuboš Blaha se ve videu rozhořčil nad tím, že na Slovensko dorazili agenti z mimovládky Bellingcat, aby dali školení slovenským liberálům. „Prý na počest Kuciaka,“ poznamenal s tím, že se na soudruhy z Bellingcatu podíval trochu blíž. „Lidé si myslí, že vraždu Jána Kuciaka zneužili. To ale nebylo zneužití. To byla zpravodajská operace,“ uvedl.

VIDEO Kuciak? Operace USA! Na Slovensku přituhuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Blaha, poslanec Národní rady SR
reklama

„Americké i britské tajné služby po celém světě fungují přes nastrčené figurky. Nemůžete jít do médií a povědět: Já jsem agent John ze CIA. Funguje to jinak. Používáte jako že novináře. Vzpomeňte si, jak to bylo na Slovensku, když se jako že novinář Tom Nicholson tři dny po vraždě Kuciaka postavil a vymyslel si konspirační teorii o tom, že italská mafie zavraždila Kuciaka a jeho snoubenku, aby tu připravil půdu pro majdan. Vzpomeňte si na americkou mimovládku OCCRP financovanou americkou vládou a nadací Otevřené společnosti. Tato mimovládka z nějakého divného důvodu disponuje trestním spisem v kauze Kuciak. A zneužívá ho v předvolební kampani na likvidaci nepohodlných politiků,“ uvedl.

Anketa

Souhlasíte s přejmenováním náměstí u ambasády Ruské federace na náměstí Borise Němcova?

3%
97%
hlasovalo: 24053 lidí

„Před pár dny byli na Slovensku další podobní agenti, kteří se jmenují Bellingcat a jsou profíci v internetové špionáži. Pochlubila se návštěvou i Zuzana Petková z nadace Zastavme korupci, kterou zakládal a dodnes financuje jeden z milionářů ESETu. A ESET mimochodem financoval, jak víme, i Zuzanu Čaputovou, s kterou se nedávno paní Petková takto přátelsky vyfotila. Já jen připomínám, že podle ruského ministerstva zahraničních věcí ESET je napojený na americké tajné služby, na CIA a NSA. A když už jsme u CIA, povězme si něco víc o Bellingcat,“ dodal.

Bellingcat podle něj využili Američané už víckrát v kampani proti Rusku. „Vzpomeňte si na kauzu Skripal, nebo když potřebovali v Sýrii bombardovat Asadův režim. I tehdy v tom figuroval Bellingcat. Skuteční profíci. Podívejme se, kdo mimovládku Bellingcat financuje. Samozřejmě nadace Otevřené společnosti, jejíž šéf George Soros financoval i brožurky paní Čaputové a velmi dobře se u nás přátelí s Andrejem Kiskou. Víme o tom, že nadace Otevřené společnosti se spolupodílela na převratech ve vícero evropských státech. Dále Bellingcat financuje i americká mimovládka, která se podílela na státních převratech v Latinské Americe. A pro tuto mimovládku pracuje i jistá Anne Applebaumová, která psala do Washington Post glorifikační ódy, shodou okolností o Zuzaně Čaputové,“ vypráví.

„Jedna velká, krásná americká liberální rodinka. Bellingcat tedy přišel dát na Slovensko školení pro naše agenty, a to přesně v čase výročí Kuciakovy vraždy. Chlubí se tím paní Zuzana Petková, která píše o tom, jak to setkání a ten workshop musely být utajeny. A kdo tam byl přítomný? Samozřejmě: Výkvět slovenské žurnalistiky,“ poznamenal Blaha.

Fotogalerie: - Oběd v Lánech

Prezident Miloš Zeman pozval členy vlády na společ...
Prezident Miloš Zeman pozval členy vlády na společ...
Prezident Miloš Zeman pozval členy vlády na společ...
Prezident Miloš Zeman pozval členy vlády na společ...
Prezident Miloš Zeman pozval členy vlády na společ...
Prezident Miloš Zeman pozval členy vlády na společ...

Hyeny podle něj dostaly k moci Čaputovou a nyní chtějí dostat k moci exprezidenta Kisku. „A vezou se na smrti dvou mladých lidí. Mnoho lidí na Slovensku věří, že došlo ke zneužití vraždy Jána Kuciaka. Promiňte, to nebylo zneužití, to byla zpravodajská operace. Jak to řekl Igor Matovič: Chvála bohu, že Ján Kuciak zemřel. Promiňte, ale dejte už chlapci pokoj. Přestaňte šířit nenávist a zlo. Nechť odpočívá v pokoji,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…