VIDEO Miloš Zeman promluvil na veletrhu v Brně. Jediné PL zajímal jeho názor na výbušné dění kolem kauzy lithium. A zde jsou jeho slova

09.10.2017 18:30

Prezident Miloš Zeman zavítal na zahájení mezinárodního strojírenského veletrhu do Brna. I zde pak přišla řeč na kauzu lithium.

VIDEO Miloš Zeman promluvil na veletrhu v Brně. Jediné PL zajímal jeho názor na výbušné dění kolem kauzy lithium. A zde jsou jeho slova
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Jsem velmi rád, že jsem opět na strojírenském veletrhu. Před chvílí jsem se setkal s delegací indického ministerstva průmyslu a obchodu a chtěl bych ocenit námět, aby Indie byla partnerem letošního veletrhu,“ řekl úvodem Zeman.

„Je to právě Indie, která zaznamenává velký ekonomický růst. A to staví tuto zemi po bok Číny,“ dodal dále Zeman a zavtipkoval, že očekává, že jej média označí za indického agenta.

Zeman se následně na dotaz ParlamentníchListů.cz vyjádřil ke kauze lithium a mimořádné schůzi sněmovny, která se bude konat těsně před volbami konat. „Zastávám názor, že pokud se ukáže, že zásoby vytěžitelného lithia jsou skutečně veliké, pak by je měl těžit státní podnik. A to konkrétně státní podnik Diamo,“ sdělil Zeman.

K mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny v této věci řekl, že Poslanecká sněmovna je v této chvíli v rekonstrukci. „To znamená, že byly odvezeny lavice. A uvažuje se tedy o tom, že pokud by se konala zvláštní schůze, pak by se musela celá Poslanecká sněmovna vejít do nepříliš útulné zasedačky,“ dodal Zeman. „Já jí to přeju,“ zakončil s úsměvem prezident.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

13:21 „Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

Klimatická aktivistka, Švédka Greta Thunbergová na pátečním shromáždění v Berlíně ocenila mladé, že …