VIDEO Mirek Topolánek poprvé promlouvá ke své kandidatuře na Hrad

07.11.2017 15:57

Bývalý premiér a šéf ODS Mirek Topolánek hodlá kandidovat na prezidenta. V těchto chvílích oznamuje podrobnosti před novináři v pražském hotelu Adria na Václavském náměstí. Topolánkovo vystoupení přinášíme živě.

VIDEO Mirek Topolánek poprvé promlouvá ke své kandidatuře na Hrad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek
reklama

Záměr zapojit se do boje o Pražský hrad ohlásil někdejší premiér Mirek Topolánek v neděli odpoledne. Potvrdil tak několikadenní spekulace. Rozhodnutí o prezidentské kandidatuře od něj přišlo pouhé dva dny před lhůtou, do které bylo na ministerstvu vnitra podat registraci kandidáta.

Topolánek tak pochopitelně nemohl stíhat sběr podpisů od občanů, kterých je podle zákona potřeba minimálně 50 tisíc. Obrátil se proto na senátory, kterých stačí podepsaných pouze deset.

Kandidaturu bývalého premiéra podle informací v médiích podepsali senátoři z několika klubů. Krom několika členů horní komory z ODS, získal Topolánek nejspíš podpis i senátorů TOP 09 Tomáše Czernina či Iva Valenty.

VYSTOUPENÍ MIRKA TOPOLÁNKA SLEDUJTE ŽIVĚ:

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…