VIDEO Nahé ženy na náměstí a naprosto protichůdné demonstrace. To se dělo kvůli Putinovi v Itálii

20.10.2014 11:56

Vedle jednání evropských politických špiček na summitu v Miláně probíhaly ve městě také demonstrace uskupení Liga severu i jejích odpůrců. Demonstranti vedle nespokojenosti s nelegální imigrací vyjádřili i podporu ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi.

VIDEO Nahé ženy na náměstí a naprosto protichůdné demonstrace. To se dělo kvůli Putinovi v Itálii
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin
reklama

Zatímco ruský prezident Putin jednal se svým ukrajinským protějškem Petro Porošenkem o dodávkách plynu a splácení dluhů, probíhaly za okny jednacích sálů demonstrace organizované Ligou severu. Tisíce demonstrantů protestovaly proti nelegální imigraci zejména z Afriky, která zemi působí značné komplikace. Italské námořnictví pravidelně čelí masám afrických přistěhovalců, kteří připlouvají na přeplněných lodích k pevnině. Plavidla jsou obvykle ve velmi špatném stavu a pro přepravu takového počtu lidí naprosto nevyhovující. Letos v létě např. během dvou dnů museli italští námořníci zachraňovat téměř 3000 ilegálních emigrantů.

S takovým přílivem emigrantů vznikají Itálii i další výdaje, protože jim podle hojně kritizovaných pravidel Evropské unie musí poskytnout adekvátní útočiště. Tábory určené pro aklimatizaci afrických běženců na jihu Itálie doslova praskají ve švech a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se měly věci v dohledné době změnit k lepšímu.

Podle odhadů se na náměstí Piazza del Duomo shromáždily tisíce příznivců Ligy severu. Nad jejich hlavami vlály modré vlajky se symboly Evropské unie, které ovšem byly přeškrtnuty červeným křížem. Liga severu vyjadřuje dlohodobě nespokojenost s fungováním samotné Evropské unie a zejména s jejím postojem k nelegální imigraci. Podle předáků Ligy severu postupují bruselští úřednící příliš laxně a ve skutečnosti jim současný stav vyhovuje, protože za ně vše vyřeší „nárazníkové“ státy typu Itálie či Španělska.

Vedle transparentů vyjadřujících odmítavý postoj k Evropské unii a podporu vyhlášení nezávislosti Katalánska však účastníci demonstrace hojně vyjadřovali podporu ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Naopak proti jeho přítomnosti na summitu protestovaly dvě členky známého radikálního feministického uskupení z Ukrajiny Femen. Dvě členky Femenu se staly středem pozornosti ná zmíněném náměstí, kde fotografům pózovaly oděné pouze v krátkých vyzývavých minisukních. Hlavy měly pokryté barevnými věnci a byly polité kýbly špinavé vody. Nakonec si obě dvě klekly na zem a daly na odiv svá nahá těla, na kterých měly napsány protiputinovské vzkazy.

V ulicích Milána se ve zhruba stejném počtu shromáždili i lidé, kteří přišli protestovat proti názorům, jež prezentuje Liga severu. Někteří protestující měli přes obličej masku symbolizující podporu celosvětovému hnutí Anonymous, které na sebe před několika měsíci upozornilo protesty proti údajným snahám politiků a nadnárodním korporacím omezit svobodu na Internetu prostřednictvím dohod ACTA. Uprostřed davů bylo možné spatřit i posměšně vyobrazenou figuru lídra Ligy severu Roberta Maroniho. Odpůrci Ligy severu tomuto konzervativnímu uskupení vyčítají údajné rozdmýchávání xenofobních nálad a odmítají její snahy o oddělení severní části Itálie od zbytku země.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…