VIDEO Nejtemnější vize. Takto prý může dopadnout Velká Británie

02.07.2016 10:52 | Zprávy
autor: mp

Před víc než třemi sty lety začala Velká Británie budovat říši, nad kterou slunce nezapadá. Skrze kolonie opanoval ostrovní stát nemalou část světa a položil základy řádu, v němž do jisté míry žijeme dodnes. Dnes již Británie není nejmocnější zemí na světě, ale stále si zachovává určitý vliv. Brexit ho však může značně zmenšit

VIDEO Nejtemnější vize. Takto prý může dopadnout Velká Británie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Na serveru YouTube je k vidění video televize Sky News, které v minutě a půl shrnuje rozmach, hvězdnou hodinu a konec britské říše, nad kterou ještě na počátku dvacátého století slunce nezapadalo. Po Brexitu hrozí, že se rozloží samotné srdce této někdejší říše – samotná Velká Británie.

Před více než třemi sty lety vše začalo. Loďstvo Velké Británie opanovalo námořní trasy a začal vzestup impéria. Na vrcholu slávy žilo v britském impériu takřka půl miliardy lidí a říše obepínala čtvrtinu světa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tato vláda není tak idi*tská.“ Ševčík odpověděl mladému lidovci

15:53 „Tato vláda není tak idi*tská.“ Ševčík odpověděl mladému lidovci

Poslanec za SPD Miroslav Ševčík odstartoval druhou hodinu nedělní Partie na CNN Prima News básničkou…