VIDEO „Nesouhlasím. Jen pitomec by volil podvodnou Hillary.“ Čulík si dirigoval rozhovor s komentátorem vlastního webu

27. 1. 2017 13:21

Mimo jiné i na serveru Youtube.com se objevilo video s rozhovorem šéfredaktora Britských listů Janem Čulíkem se zahraničněpolitickým komentátorem stejného webu Danielem Veselým. Diskutovali především o tom, co vedlo k tomu, že prezidentem USA byl zvolen Donald Trump.

VIDEO „Nesouhlasím. Jen pitomec by volil podvodnou Hillary.“ Čulík si dirigoval rozhovor s komentátorem vlastního webu
Foto: Fotokoláž PL
Popisek: Publicisté Jan Čulík a Daniel Veselý

Veselý uvedl, že v roce 2016 došlo ke dvěma otřesům, které mainstreamová média nečekala – Brexit a zvolení Trumpa americkým prezidentem. Přiznal, že on sám se v obou případech také mýlil. „Myslím, že následující rok může být v jistém ohledu ještě horší. Jsou před námi volby ve Francii a Německu a populistické tendence, které zvítězily v Británii a Spojených státech, se mohou projevit i dále. Francie a Německo jsou klíčové země.“

Podle Veselého bychom měli řádně reflektovat důvody, které vedly ke zvolení Trumpa a k Brexitu. „To není v českém tisku skoro vůbec a mám obavy, že se to neděje tolik, jak bych si představoval, ani v zahraničním tisku,“ posteskl si.

Co tedy podle něj vedlo ke zvolení Trumpa? „Tam máme konkrétní věci, které zůstaly neřešeny během prezidentství Baracka Obamy. Proč prohrála kandidátka establishmentu, perfektně připravená pro tuto funkci? Nebyla tam řešená ekonomická situace.“ Čulík nesouhlasil s tím, že by Clintonová byla perfektně připravená: „Jenom pitomec si zvolí kandidátku, která potenciálně bude mít problémy s prozrazenými nebo zmizelými e-maily a velmi lehce bude napadnutelná jako podvodná Hillary,“ podotkl. „To je pravda. Ale máme tady konkrétní kroky Demokratické strany, které k tomu vedly. Vycházejme z WikiLeaks. Můžeme říct, že je to ruská propaganda nebo něco takového. Zatím nebylo plně prokázáno, že je to ruská propaganda, pozor,“ uvedl Veselý.

Čulík upozornil, že jsou informace, že server WikiLeaks měl k dispozici hackerské materiály z republikánské strany, ale zveřejnil jen ty proti demokratické straně, nikoliv ty proti republikánské straně. Veselý souhlasil s tím, že práce WikiLeaks není objektivní. „Ale vycházejme z reálných důvodů. Tady jde o to, že demokratická strana měla prostě plán, jak ty šílené kandidáty, jako byl Trump, Carson a Cruise, zviditelnit natolik, aby byli nevolitelní mainstreamem a aby jejich kandidátka Clintonová vyhrála. Zároveň víme, že podrazili nohy Berniemu Sandersovi, který mobilizoval miliony voličů, i z Occupy Wall Street, i z demokratické strany. Přitom podle průzkumů veřejného mínění mohl porazit Donalda Trumpa ve volbách, protože oslovoval frustrované voliče. Kdežto Hillary Clintonová byla zastánkyně establishmentu, který prostě měl a má své mouchy,“ upozornil Veselý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Západ? Čaputová? Tereza Spencerová se omlouvá přátelům, ale nemůže jinak. „U blbejch,“ dodává

8:14 Západ? Čaputová? Tereza Spencerová se omlouvá přátelům, ale nemůže jinak. „U blbejch,“ dodává

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Snažím se na Blízkém východě vysvětlovat a obhajovat západní politik…