VIDEO Pamatujete na pohádku Miroslava Donutila? Teď odpůrci ČT znovu objevili „vymývání dětských mozků islámem“

17.02.2016 9:39

Na další údajné vymývání dětských hlav ze strany České televize upozornila facebooková komunita Červená karta pro Českou televizi. Vadí jí, jakým způsobem informuje veřejnoprávní televize dětského diváka o regionální arabské mocnosti v cestopisném pořadu „Cestohrátky o Saúdské Arábii“.

VIDEO Pamatujete na pohádku Miroslava Donutila? Teď odpůrci ČT znovu objevili „vymývání dětských mozků islámem“
Foto: pixabay.com
Popisek: Saúdská Arábie

Podle zmíněné facebookové komunity tak ČT navazuje na svou „nestoudnou multikulturně propagační pohádku“ O Sněhurce, kterou dětem na veřejnoprávní obrazovce předčítal známý herec Miroslav Donutil.

Co by se těm tajemným Šeherezádám stalo, kdyby odložily nikáb?

Z cestopisného pořadu Cestohrátky o Saúdské Arábii prý musí mít každý pocit, že se jedná o nádhernou, doslova pohádkovou zemi, kde panuje mír a klid. „Škoda jen, že Saša Rašilov se své nezletilé cestovatelské kolegyni Marii Žákové jaksi zapomněl zmínit o tom, co by se těm tajemným Šeherezádám stalo, kdyby se rozhodly odložit ten zmiňovaný nikáb, například jen proto, že se jim nelíbí nebo je jim v něm horko,“ píše se na facebookovém profilu zmíněné komunity.

Pořad najdete ZDE

Vadí jí také fakt, že scénáristka Markéta Nešlehová nepovažovala za nutné alespoň okrajově zatěžovat děti tím, jak je to s dodržováním lidských práv v této zemi nebo s postavením žen ve společnosti. „Možná by se pak malá Maruška coby zvídavé dítko začala ptát, proč tam ženy nesmějí řídit auto a proč se v krásném moři ke konci pořadu koupají pouze muži a kde se tedy na tom krásném sluníčku opalují ženy. Možná by i to stačilo, aby pak zůstala koukat jako zkamenělá a nemuselo by se jí vyprávět ještě o tom, že v pohádkové zemi existují tresty, jako je ukamenování, ukřižování, utnutí končetiny a i další výchovné metody,“ upozorňuje komunita na sociální síti.

Na mnoho věcí se bojí zeptat sami autoři pořadu

Poukazuje také na oficiální popis pořadu, který zní: „Zábavný cestopisný cyklus pro děti, které chtějí poznávat svět a nebojí se na něj zeptat“. K tomu komunita ironicky dodává, že na mnoho věcí se však očividně bojí zeptat sami autoři pořadu.

„V České televizi zjevně mají pocit, že dospělí jedinci, často si ještě pamatující praktiky režimu minulého, jsou pro její propagandu poměrně těžkým soustem. To v otevřené dětské hlavičce se jistě něco uchytí...,“ uzavírá jeden ze svých posledních postů facebooková komunita Červená karta pro Českou televizi.

Celé znění příspěvku na facebookovém profilu komunity „Červená karta pro Českou televizi“

Česká televize po své nestoudné multikulturně propagační pohádce O Sněhurce i nadále pokračuje ve vymývání dětských hlav. Z cestopisného pořadu Cestohrátky o Saudské Arábii musí mít každý pocit, že se jedná o nádhernou, doslava pohádkovou zemi, kde panuje mír a klid. Škoda jen, že Saša Rašilov se své nezletilé cestovatelské kolegyni Marii Žákové jaksi zapomněl zmínit o tom, co by se těm tajemným Šeherezádám stalo, kdyby se rozhodly odložit ten zmiňovaný nikáb, například jen proto, že se jim nelíbí nebo je jim v něm horko. Stejně tak scénáristka Markéta Nešlehová nepovažovala za nutné alespoň okrajově zatěžovat děti tím, jak je to s dodržováním lidských práv v této zemi nebo třeba postavením žen ve společnosti. Možná by se pak malá Maruška coby zvídavé dítko začala ptát, proč tam ženy nesmějí řidit auto a proč se v krásném moři ke konci pořadu koupají pouze muži, a kde se tedy na tom krásném sluníčku opalují ženy. Možná by i to stačilo k tomu, aby pak zůstala koukat jako zkamenělá a nemuselo by se jí vyprávět ještě o tom, že v pohádkové zemi existují tresty jako je ukamenování, ukřižování, utnutí končetiny a i další výchovné metody.

oficiální popis pořadu: "Zábavný cestopisný cyklus pro děti, které chtějí poznávat svět a nebojí se na něj zeptat." Na mnoho věcí se však bojí zjevně zeptat autoři pořadu.

V České televizi zjevně mají pocit, že dospělí jedinci, často si ještě pamatující praktiky režimu minulého, jsou pro její propagandu poměrně těžkým soustem. To v otevřené dětské hlavičce se jistě něco uchytí...


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana

17:22 Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana

Publicista Zdeněk Holásek ve svém posledním komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz přemítal o budouc…