VIDEO Paraziti, šmejdi, ptákoviny! To bych ten beton namíchal v kolečku. Andrej Babiš se naštval, až mluvil slovensky

12. 9. 2017 11:30

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se zúčastnil rozhovoru Českého rozhlasu, jenž postupně představí všechny politické lídry před nadcházejícími sněmovními volbami. Babiš se dost často při své řeči rozčiloval, nechyběla ani ostřejší slova.

VIDEO Paraziti, šmejdi, ptákoviny! To bych ten beton namíchal v kolečku. Andrej Babiš se naštval, až mluvil slovensky
Foto: repro ČT
Popisek: Andrej Babiš ve sněmovně

Úvodem se Babiš vyjádřil k ekonomice. „Daří se nám, protože jsme k tomu přispěli. Lidé nemají strach utrácet. Neustále se navyšují platy. Hlavní problém je, že stát málo investuje a nedaří se čerpat evropské peníze,“ sdělil Babiš s tím, že je potřeba investovat.

„Nejsou lidi, žádné profese. Máme 200 tisíc volných míst, ale bohužel, polovina je požadavek základní vzdělání, a to je samozřejmě špatně. My máme nejnižší nezaměstnanost. Měli bychom konečně odlišit lidi, kteří poctivě platí daně, a ty parazity, kteří žijí z dávek. Protože jsou ještě stále takoví. 300 tisíc takzvaných nezaměstnaných, tak jsem přesvědčen, že plno lidí dělá načerno a pobírá dávky,“ zmínil Babiš.

Anketa

Půjdete k parlamentním volbám?

98%
hlasovalo: 11640 lidí

Následně pak pochválil to, jak se daří díky kontrolnímu hlášení DPH i elektronické evidenci tržeb. Jediné, co zkritizoval, bylo to, že vláda nikdy nebyla jeden tým. Babiš pak pohovořil i o zdravotnictví, kdy podle něj je nutné, aby bylo dostupné pro všechny. „Zdravotnictví je neefektivní. Nikdo to nikdy neřídil. Nejsou tam zavedené základní manažerské postupy,“ sdělil Babiš s tím, že je samozřejmě nutné, aby se navýšily platy lékařům i sestrám. „Ministr zdravotnictví má mimořádné postavení, má větší kompetenci, lebo úhradovou vyhláškou on rozdělí, že za jednotlivé úkony ve fakultce se platí 55 tisíc, v malé nemocnici 20 tisíc,“ sdělil Babiš.

Velkou kritikou pak podrobil Babiš to, jak se neřeší problematika nepřizpůsobivých občanů. Ty, co nakoupili ubytovny v problematických lokalitách, nazval dokonce šmejdy. „Děti musí jít do školy, lidé musí jí do práce. Není možné, aby někdo dělal děti kvůli dávkám a vlastně z toho žil a parazitoval na celé té společnosti. Vy musítě dělat ten mikromanagement,“ podotkl Babiš. 

„Měla by Česká republika stavět další jaderný reaktor?“ zeptal se pak Babiše moderátor. „Česká republika by měla konečně začít vykonávat akcionářské práva. Neboť ČEZ si dělá, co chce. Když mě pan Sobotka vykopl z vlády, tak dokonce ČEZ přikázal české vládě, jak má ministr financí hlasovat na valné hromadě. To rozhodnutí o energetické koncepci mělo padnút před lety. Ten blok v Dukovanech jsme měli stavět už dávno,“ míní Babiš s tím, že je to triviální. „Lidi ve vládě, kteří nikdy nepodnikali, tomu nerozumí,“ zmínil. 

Následně se Babiš rozohnil, když hovořil o situaci před nadcházejícími volbami. „My říkáme lidem, že je to posledný pokus zvrátit tu korupční hydru. Vzpomeňtě si na ty prošustrované miliardy, co se tady vše stalo. Teď je to o tom, jestli vyhráme my, nebo prohráme, skončíme v opozici. Ta sprosťárna kvůli Čapímu hnízdu, tých 50 milionů si tam můžete nahmatat. Kde je těch 110 miliard, co Bakala vytáhl z OKD, Škoda Transportation. Takže je to o tom, jestli vyhráme a budeme ve vládě a porazíme tu korupční hydru, nebo budeme v opozici a už tady nebude žádný pokus a la Babiš,“ řekl Babiš rozčíleně, kdy dokonce přecházel do slovenského jazyka. 

Babiš se rozčílil i na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a německou kancléřku Angelu Merkelovou. „Musíme jim říct, aby zavřeli tu evropskou hranici. Není to možné takto dělat,“ sdělil jasně Babiš. „Tábory máme řešit mimo Evropu. Máme řešit režim v Sýrii, Libyi a v těch krajinách,“ pokračoval k migrační krizi. Hovořilo se pak i o potravinové soběstačnosti a nutnosti zadržovat vodu. 

„A proč už dávno nemáme postavené dálnice? Nejezdí rychlovlaky?“ rozčílil se pak Babiš. „My máme strašné zákony, nás blokujou Děti Země, stále nějaký spekulanti,“ postěžoval si Babiš. „Otevřeli jsem Praha-Ústí, jak dlouho jsme to stavěli? Přes 30 let, to bych namíchal beton v kolečku,“ láteřil šéf hnutí ANO.

Závěrem pak sdělil, co by ve volbách považoval za úspěch. „Úspěch by byl, kdybychom vyhráli a dostali bychom šanci lidem ukázat, že vláda může fungovat jiným způsobem. Dnes je stát velmi komplikovaný,“ podotkl závěrem se slovy, že stát má fungovat jako rodinná firma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

11:34 Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v…