VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel

25.04.2019 18:49

Blíží se zlatý hřeb večera, volal na Václavském náměstí první místopředseda SPD Radim Fiala, když na pódium vstupoval Ivan David, lídr SPD do eurovoleb, britská europoslankyně Janice Atkinsonová, nizozemský politik Geert Wildwers, předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová a nakonec předseda SPD Tomio Okamura.

VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel
Foto: PL.cz
Popisek: Tomio Okamura hovoří na Václavském náměstí
reklama

Anketa

Jste spokojeni s našimi vztahy s Čínou?

68%
hlasovalo: 10666 lidí

Na Václavském náměstí je v plném proudu demonstrace hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury a jeho hostů. „Za chvíli nás čeká zlatý hřeb večera,“ oznámil místopředseda SPD Radim Fiala, který celou demonstrací provázel. Policie se mezitím snažila zklidnit občany, kteří přišli nahlášenou demonstraci narušit a celou dobu hlasitě pískali, aby přehlušili projevy hostů vystupujících v horní polovině Václavského náměstí.

„Vážení přátelé, vážení hosté, drahá Marine, drahý Geerte. Srdečně vás vítám v srdci hlavního města České republiky,“ zahájil svůj projev Okamura. „Po tisíce let za tuto zemi bojovaly tisíce našich předků. V současnosti evropské národy bojují o své přežití a platí to doslova. Není to jen kvůli migrantům z Afriky, ale je to také kvůli tlaku z Bruselu,“ pokračoval.

Aby svá slova podpořil, připomněl slova bývalého předsedy Evropské rady Hermana Van Rompuye, kterému přisoudil výrok že „pro slova jako národ a vlastenectví není v budoucí EU místo“. Vedoucí úlohu mají v této EU hrát především Němci, čemuž se Okamura hodlá vzepřít.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Já říkám na rovinu, to je pro SPD a pro nás, kteří máme vlastenecké cítění, absolutně nepřijatelné. Vážení přátelé, masové přistěhovalectví Afričanů a muslimů není žádná náhoda,“ hřímal Okamura. Český místopředseda Poslanecké sněmovny zdůrazňoval, že je jen na nás, abychom hájili své vlastenecké hodnoty, své národy.

„Já říkám jasně, že současná Evropská unie musí skončit. Volba mezi dotacemi na cyklostezky a svobodou našich národů je snad samozřejmá,“ vypálil Okamura, který si okamžitě vzpomněl na slova ekonoma Thomase Pikettyho, podle kterého se Česku členství v EU nevyplatí, protože se ze země stala jen země dodávající součástky do Německa. „Ten, kdo vydělává na našem členství v Evropské unii, jsou západní země a nadnárodní korporace,“ pokračoval.

Současní čeští europoslanci podle Okamury české zájmy nehájí. Totéž podle něj platí také o české eurokomisařce Věře Jourové.

„Tady se na chvíli zastavím, vidíme, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají. Naštěstí je slyším jen z dálky. Takzvaní sluníčkáři odmítají poslouchat už i pokyny policie. Takhle si představují demokracii?“ rozčílil se v jednu chvíli.

„Tyto volby mohou být skutečným referendem o Evropské unii,“ volal Okamura. Obratem dodal, že buď můžeme volit politiky, kteří zrazují Česko nebo lze volit svobodu a suverenitu České republiky. Volba pro SPD je podle Okamury pro český národ.

„Jak také víme, tak poslanci. KDU-ČSL, KSČM, STAN a další hlasovali pro přijímání migrantů. SPD je tedy poslední vlasteneckou stranou. Kdo zůstane sedět doma, volí současnou politiku Bruselu,“ hřímal z pódia předseda SPD, jenž by si přál, aby naše země zůstala zemí českou a Evropa evropskou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zhroucený kraj bez postelí: Hejtman udeřil do Prahy. To bude úpění

13:38 Zhroucený kraj bez postelí: Hejtman udeřil do Prahy. To bude úpění

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) varuje, že situace v kraji je těsně před kolapsem a všech…