VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

31.10.2020 9:21

Podle evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra bude o rozvolňování opatření a o případném návratu dětí do školních lavic rozhodovat především počasí. Školy se, podle Flegra, prý otevřou v dubnu, a to v tom nejlepším případě. „S dětma zacházet jako s nebezpečným odpadem,“ pravil Flegr v pátečním hlavním zpravodajství televize CNN Prima News, a že vyučovat by se mohlo i přes letní prázdniny.

VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem
Foto: archiv J. Flegr
Popisek: prof. Jaroslav Flegr
reklama

Podle Flegra je nyní návrat dětí do škol nemožný i kvůli tomu, že nakažené děti jsou v drtivé většině bezpříznakové, vir ale mohou šířit i dál, hlavně na starší pedagogy.

„S dětma by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem. Když se nákaza dostane na seniora, je v podstatě extrémně ohroženej i na životě,“ varuje profesor evoluční biologie a parazitologie.

Stoupající teploty budou mít přímý vliv na to, kdy se budou moct školy otevřít. „Když budeme mít velké štěstí na počasí, tak školy možná otevřeme v dubnu,“ myslí si Flegr.

„Vyučování by se mohlo vést i přes letní měsíce, kdy obvykle probíhají prázdniny. Naopak otevření škol například v březnu je ještě riskantní,“ pokračoval Flegr. Pokud by byl vývoj epidemie příznívý, nejprve by se prý měly znovuotevřít třídy na prvním stupni. Otevření středních a vysokých škol nepovažuje Flegr za bezprostředně nutné.

Situaci by výrazně mohla změnit jedině vakcína. „Pokud by byla již na jaře v rozumném množství, tak by ji mohly dostat učitelky a první stupeň by se mohl otevřít dřív,“ řekl parazitolog pro CNN Prima News.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

13:40 Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

Jakub Olbert a Jiří Janeček z iniciativy Otevřeme Česko nepředstoupí před petiční výbor Parlamentu n…