VIDEO „Prymulo, vyhul koně!“ Budějovičtí rowdies se mstí za fotbal

26. 9. 2020 17:34

Ministr zdravotnictví Roman Prymula pořádně naštval fanoušky fotbalového Dynama omezením sportovních akcí. Na protest proti novým vládním opatřením se vydali na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, kde pro ministra připravili peprný vzkaz.

VIDEO „Prymulo, vyhul koně!“ Budějovičtí rowdies se mstí za fotbal
Foto: Repro YouTube
Popisek: Protest proti Romanu Prymulovi v Českých Budějovicích, 26. září 2020
reklama

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

2%
98%
hlasovalo: 35680 lidí
Fanoušci fotbalového klubu nepřenesli přes srdce, že byl kvůli koronaviru zrušen zápas Dynama. Počet diváků na venkovních sportovních se od čtvrtka na akcích omezil na 2000 sedících lidí. V halách může do hlediště usednout nejvýše 1000 fanoušků.

Skupina fanoušků proto v pátek navečer vyrazila na českobudějovické náměstí s obrovským transparentem s napisem Prymulo, vyhul koně. „Transparent, ač působí vtipně, tak za ním skrýváme pobouření, se kterým musíme jako Dynamofans ven. Chceme se zaměřit pouze na sportovní omezení, nic víc,“ vysvětlili ve vyjádření pro Budějckou Drbnu.

„V ČR rozhodně nejsme jediný tábor fanoušků, kteří jsou nesmyslnými opatřeními, kvůli jakémusi podvodu na lidi, znepokojeni,“ dodali fanoušci. Dynama.

Stejně tak je štve i nepřetržité vyzývání k nošení roušek. „Pan premiér měl otevřené okno a to stačilo k tomu, aby nemusel do karantény. V čem je stojící člověk více ohrožen, než ten sedící? V čem nám ta rouška vlastně na tom stadionu pomůže? Proč má člověk sedět dva metry od dalšího člověka, když u stánku s klobásou potká x jiných lidí,“ pokračují fanoušci.

„Berte toto jako náš výkřik do éteru. Nechceme na nikoho útočit, pouze upozornit na několik absurdit v naší společnosti,“ uzavírají fanoušci, kteří na náměstí u Samsonovy kašny zapálili na protest dýmovnici.

Páteční protest fanoušků Dynama neušel pozornosti známého politického marketéra Jakuba Horáka. Na svém facebooku jej okomentoval slovy: „To skoro působí, jako že je na Prymulu nějaká skupina našich spoluobčanů až vysazená.“

Protest nakonec ukončil příjezd několika policejních hlídek. „Akci jsme na místě vyřešili domluvou,“ uvedl mluvčí Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje Milan Bajcura, s tím, že policie událost nijak dále řešit nebude.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hospody neotvírat. A znárodnit!“ Až to uvidí Pohlreich, hrůzou neotevře

14:54 „Hospody neotvírat. A znárodnit!“ Až to uvidí Pohlreich, hrůzou neotevře

Marxistická alternativa, která v minulosti proslula svou krátkou okupací Filozofické fakulty Univerz…