VIDEO Rebelie Petra Macha. Podívejte se, co udělal v europarlamentu

01.07.2014 22:43

Když na zahajovacím ceremoniálu Evropského parlamentu hrál orchestr evropskou hymnu, český europoslanec Petr Mach se otočil zády. Učinil tak spolu se členy euroskeptické Strany nezávislosti Spojeného království.

VIDEO Rebelie Petra Macha. Podívejte se, co udělal v europarlamentu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf Strany svobodných občanů Petr Mach

Šlo o vzdor euroskeptických poslanců, když byl na prvním zasedání Evropského parlamentu zvolen jeho předsedou Martin Schulz. Po zvolení tohoto německého sociálního demokrata orchestr zahrál Ódu na radost, která je hymnou EU.

Většina poslanců se v tu chvíli postavila, britští konzervativci ale zůstali sedět a Petr Mach spolu se Stranu nezávislosti Spojeného království (UKIP) se otočili zády k orchestru a evropské vlajce.

„Vyjádřili jsme tím nesouhlas s tím, že vedení Evropské unie nedbá na to, že voliči něco odmítnou v referendu jako kvazistátní symboly. Chtěli jsme vyjádřit, že to takto necítíme. Není důvod, aby se té písničce vzdával hold,“ uvedl pro iDnes.cz Mach.

Podobně hovoří i místopředseda UKIP Paul Nuttall. „Necítíme žádný respekt k evropské vlajce nebo hymně. Jsou to symboly našeho otroctví uvnitř politické unie, kterou Britové odmítají,“ vysvětlil své kroky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…