VIDEO Taková nádhera! To by bez EU nebylo, radoval se poslanec. Toto následovalo

15. 4. 2019 8:04

Volby do Evropského parlamentu se blíží mílovými kroky a politici dělají všechno možné, aby zaujali voliče. Lidovecký europoslanec Pavel Svoboda se rozhodl natočit video, skrze které chtěl oslovit občany. Soudě podle reakcí na sociálních sítích však příliš neuspěl.

VIDEO Taková nádhera! To by bez EU nebylo, radoval se poslanec. Toto následovalo
Foto: Vít Hassan
Popisek: Europoslanec Pavel Svoboda
reklama

Pavel Svoboda byl mezi lety 2004 až 2006 náměstkem ministra zahraničí. V roce 2014 pak úspěšně prošel volbami a mohl jako europoslanec projít bránou do Evropského parlamentu. V této funkci by rád zůstal i v nadcházejícím volebním období. Aby oslovil co nejvíce voličů, natočil video, které uveřejnil na sociální síti Facebook.

K voličům na něm promlouvá z Velehradu a hned také vysvětlil, proč právě odtud. „Kandiduji do Evropského parlamentu a právě Evropská unie přispěla na opravu tohoto známého poutního místa obrovskou částkou,“ poznamenal. Šlo téměř o půl miliardy korun.

„Ráno jsme tady uklízeli Česko a odpoledne se tu těšíme z té nádhery okolo nás,“ doplnil. Nebylo by to tak krásné, nebýt evropských dotací, tedy peněz daňových poplatníků z Německa, Finska, což dokazuje, „že pro Evropu slovo solidarita není prázdný pojem“, zdůraznil Svoboda.

Někteří voliči se však politikovi rozhodli připomenout, že EU má i některé stinné stránky a Svoboda je ještě pomohl posílit. Měli na mysli např. posílení ochrany autorského práva, které omezí šíření informací po internetu.

Sluší se dodat, že kupříkladu z pohledu vysokých škol je ochrana autorských práv důležitá a schválení směrnic vítají. V rozhovoru pro Český rozhlas to před pár dny zdůraznil rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

Směrnice o ochraně autorských práv však není tím jediným, co voliči Svobodovi vyčetli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dominik Hašek: Já prezident? Ovlivním myšlení Čechů správným směrem. Moje strana má 5 procent

11:55 Dominik Hašek: Já prezident? Ovlivním myšlení Čechů správným směrem. Moje strana má 5 procent

V časopise Týden vyšel rozhvor s hvězdou z Nagana, Dominikem Haškem. Sportovec a podnikatel obšírně …