VIDEO Taky jedu na Tchaj-wan! Jiří Drahoš nebude chybět

10.06.2020 18:50 | Zprávy

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v plamenném projevu na půdě horní komory Parlamentu prohlásil, že pojede na Tchaj-wan. Čínské nechuti navzdory. Nedlouho poté přišel senátor Jiří Drahoš s veřejným prohlášením, že on také pojede na Tchaj-wan.

VIDEO Taky jedu na Tchaj-wan! Jiří Drahoš nebude chybět
Foto: Twitter Jiřího Drahoše
Popisek: Jiří Drahoš ve věci návštěvy Tchaj-Wanu nezůstal jen u slov

Šéf horní komory Parlamentu Miloš Vystrčil v plamenném projevu oznámil, ž pojede na Tchaj-wan, protože odmítá složit v předklonu Číně za pár grošů. Dává přednost hodnotám svobody a demokracie, které chce hájit.

Vystrčilův projev vzbudil značnou pozornost.

Podle informací ČTK se ukazuje, že někteří podnikatelé, především členové větších podnikatelských svazů. mají z Vystrčilovy cesty obavy a raději s předsedou Senátu na cestu na Tchaj-wan nevyrazí. Vystrčil prohlásil, že s sebou vezme i podnikatele.

A krátce poté neúspěšný prezidentský kandidát a senáot v jedné osobě Jiří Drahoš oznámil, že také pojede na Tchaj-wan.

„Koncem října se na Tchaj-wan vydám na oficiální návštěvu,“ uvedl Drahoš, s tím, že s kolegy z Tchaj-wanu spolupracoval jako vědec i jako předseda Akademie věd ČR. „A nyní jsem s potěšením přijal pozvání na návštěvu jako předseda senátního výboru,“ vysvětloval.

„Moje podzimní cesta naváže na předchozí akci předsedy Senátu a zaměří se zejména na rozvoj vědecké spolupráce. Na návštěvě Tchaj-wanu mě proto doprovodí špičkoví vědci z Akademie věd a českých vysokých škol – mimo jiné z oblasti kybernetické bezpečnosti a epidemiologie,“ zaznělo z úst Jiřího Drahoše.

Je prý rád, že Česko má dnes s Tchaj-wanem velmi dobré vztahy a pevně věří, že jeho cesta napomůže k jejich dalšímu posílení. „Tak na viděnou v Tchaj-peji,“ rozloučil se s diváky s odkazem na hlavní město ostrova.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

13:55 Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

Bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder prohlásil, že Ukrajina musí mobilizovat desetitisíce dal…