VIDEO Tato dětská kniha se vážně prodává: Santa Claus je černý gay a má manžela bělocha. Líbají se, pijí kakao. A jsou svoji

15.12.2017 11:11

Agentura Hate Free představila novou knížku. Na pultech ochodů si zájemci mohou prohlédnout Santova manžela. Slyšíte dobře. V knížce se dočtete, že Santa Claus je ve skutečnosti homosexuál černé barvy pleti a má manžela Clause, který je běloch. Zatímco jeden rozváží dárky, druhý v tu chvíli odpočívá doma u krbu a popíjí kakao.

VIDEO Tato dětská kniha se vážně prodává: Santa Claus je černý gay a má manžela bělocha. Líbají se, pijí kakao. A jsou svoji
Foto: Coca-Cola
Popisek: Santa Claus od Coca-Coly

„Toto je Santa Claus,“ začíná pohádková kniha spolu s portrétem muže tmavé pleti. „A toto je manžel Santy Clause, pan Claus,“ pokračuje v pozadí s obrázkem bílého vousatého muže, který usrkává horkou čokoládu. „Jsou svoji,“ doplňuje.

Těmito slovy popisuje na blogu organizace Hate Free knížku Lukáš Houdek, koordinátor projektu HateFree Culture. U zrodu knížky stál prý vtip. V jednom z obchodních domů v Minnesotě rozdával dárky Santa Claus tmavé pleti. Spisovatel Daniel Kibblesmith zavtipkoval, že jejich potomky naučí, že Santa je černoch a gay k tomu. Jak je vidět, stalo se. Kniha je na světě.

V knížce najdeme ilustrace, na kterých spolu spokojeně pojídají cukroví Santa Claus a jeho manžel pan Claus. Sem tam se spolu zamilovaně manželsky políbí.

Někdo vám možná řekne, že Santa Claus přeci nemůže mít manžela, jenže představy o kouzelné bytosti, která nosí dárky v anglosaském světě, se prý vyvíjí a dnes už je dokonce možné tvrdit, že má kouzelný Santa za manžela Afroameričana.

VIDEO: Ukázka z knihy

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neřídili, nemají kvalifikaci! Paroubek srazil Fialovy ministry. Jméno po jménu

22:55 Nic neřídili, nemají kvalifikaci! Paroubek srazil Fialovy ministry. Jméno po jménu

Expremiér Jiří Paroubek se ve svém komentáři pro server VašeVěc.cz vyjádřil k nové vládě premiéra Pe…