VIDEO Upálí nám děti, když nezachráníme migranty? Itálie: Matteo Salvini k vážnému útoku

21.03.2019 11:00

Jak jsme vás již informovali, včera došlo v Itálii poblíž Milána k únosu autobusu s 51 dětmi. Řidič, sedmačtyřicetiletý občan Itálie původem ze Senegalu, autobus zapálil, podle všech informací kvůli úmrtím migrantů ve Středozemním moři. Díky zásahu policie však nedošlo k žádným úmrtím. Matteo Salvini již poděkoval policii za úspěšný zásah a tázal se, jak mohl řidič, který měl podle médií záznam v trestním rejstříku, řídit školní autobus.

VIDEO Upálí nám děti, když nezachráníme migranty? Itálie: Matteo Salvini k vážnému útoku
Foto: Repro Youtube Blitz TV
Popisek: Děti unikající z autobusu, který řidič zapálil

Sedmačtyřicetiletý Ousseynou Sy unesl autobus se dvěma třídami ze školy ve městě Vailati di Crema, které leží zhruba 50 kilometrů východně od Milána. Původně měl děti převézt do tělocvičny. Poté, co sjel z trasy, vybral od školáků všechny mobilní telefony a jejich doprovodu nařídil, ať jim spoutá ruce stahovacími páskami.

Anketa

Dostane se TOP 09 do příští Poslanecké sněmovny? Ať už sama, či v rámci předvolebního spojenectví?

5%
95%
hlasovalo: 11322 lidí

Jednomu chlapci se podařilo svůj telefon ukrýt. Podle úřadů na tísňovou linku později zavolal dospělý a jeden ze studentů zavolal rodičům. Muž děti spoutal a vyhrožoval jim. „Řekl, že pokud se hneme, rozlije benzín a (autobus) zapálí. Pořád opakoval, že lidé v Africe umírají a že je to chyba (vicepremiérů Luigiho) Di Maia a (Mattea) Salviniho. Pak nás vysvobodili policisté,“ vylíčila události jedna školačka. Podle jednoho z vyučujících řidič prohlašoval, že se chce dostat na ranvej milánského letiště, informovala agentura Reuters.

Policisté autobus zablokovali třemi vozy na předměstí Milána. Dva policisté zaměstnávali řidiče – muž měl zapalovač a vyhrožoval, že autobus pomocí kanystru benzínu zapálí. Nakonec v průběhu evakuace dětí muž autobus skutečně zapálil. Dětem se v té chvíli podařilo uprchnout, z autobusu nakonec zbyla jen ohořelá kovová kostra. Situaci někdo zachytil zřejmě na mobilní telefon, na záznamu je možné vidět děti utíkající směrem od autobusu a křičící: „Utečte.“

Podle britského Guardianu bylo 12 dětí a dva dospělí dopraveni do nemocnice kvůli inhalaci zplodin, jiné zdroje hovoří o oděrkách a šrámech po spoutání. Některé děti také utrpěly šok.

Řidič, italský občan původem ze Senegalu, se chtěl zabít a křičel, že „umírání ve Středozemním moři musí skončit“, napsal deník La Repubblica. Muž se popálil a je v péči zdravotníků. Je vyšetřován kvůli únosu, záměru spáchat hromadnou vraždu, žhářství a napadení policistů. Muž má záznamy v trestním rejstříku kvůli řízení v opilosti a sexuálnímu obtěžování nezletilého. Italské občanství má od roku 2004. Pro dopravní společnost pracoval 15 let.

Matteo Salvini, italský ministr vnitra, místopředseda vlády a člověk, který se pravděpodobně nejvíce zasloužil o to, aby Itálie přestala přijímat migranty, se podle Guardianu ptal, jak je možné, že člověk s kriminální minulostí řídí školní autobus. Na Facebook pak napsal: „Díky těmto hrdinům, díky všem v uniformě a také dětem, které odvážně na zločin upozornily. Mohla to být tragédie, díky nim to byl zázrak. Jsem hrdý na naše pořádkové síly.“

Celý článek ZDE a ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…